Léčba Solskjaerem znovu zafungovala! Náskok Dortmundu se tenčí, Real na Barcu znovu nestačil

Bayern Mnichov slíbil, že v jarní části sezony dožene vedoucí Borussii Dortmund a nyní k tomu bude mít dobrou příležitost. Aktuální lídr tabulky opět zaváhal a postupně tak riskuje své postavení.

Tottenham se poslední dobou nenachází v herní pohodě, což potvrdil i jeho vstup do utkání s Arsenalem. Hosté se po trefě Ramseayho z 16. minuty dostali do vedení, načež tento těsný náskok úspěšně drželi až do 74. minuty, kdy přišla penalta Harryho Kanea, který skóre vyrovnal. Arsenal mohl vedení opět strhnout na svou stranu, a to pokutovým kopem v 91. minutě, který bohužel při exekuci zklamal, a tak Kanonýři jen remizovali.

Southampton si ve vzájemných měřeních sil s Manchesterem United vždy věří a jinak tomu nebylo ani v bitvě na Old Trafford, kde se Saints jako první dostali do vedení, a dokonce si jej ještě v rámci prvního poločasu pohlídali. Rudí ďáblové, které kosí početná marodka, přišli navíc o Alexise Sáncheze, ale i tak dokázali vstát z mrtvých, nejprve utkání v druhé půli otočili na 2:1, načež přišlo vyrovnání, avšak potom se dvě minuty před koncem základní hrací doby prosadil Lukaku a zajistil svému mužstvu tři body.

Premier League, 29. kolo:

Tottenham - Arsenal 1:1 (74. z penalty Kane - 16. Ramsey)
Bournemouth - Man City 0:1 (55. Mahrez)
Brighton - Huddersfield 1:0 (78. Andone)
Burnley - Crystal Palace 1:3 (90. Barnes - 16. Bardsley vl., 48. Batshuayi, 76. Zaha)
Man Utd - Southampton 3:2 (53. Pereira, 59. a 88. Lukaku - 26. Valery, 75. Ward-Prowse)
Wolves - Cardiff 2:0 (16. Jota, 18. Jiménez)
West Ham United - Newcastle 2:0 (7. Rice, 42. Noble z pen.)

Další výsledkové zaváhání má za sebou Dortmund, který hazarduje se svým náskokem na čele Bundesligy. Borussia měla proti Augsburgu větší poziční převahu, avšak branky dával hlavně domácí celek, jenž bojuje o udržení, a tak pro něho bylo důležité hrát zejména efektivně. To se mu vesměs i povedlo, lídra tabulky porazil 2:1 a lehce se odpoutal od sestupové propasti, v níž se jinak pohybuje Norimberk, Hannover a Stuttgart.

Bundesliga, 24. kolo:

Augsburg - Dortmund 2:1 (24. a 68. Ji - 81. Alcácer)
Frankfurt - Hoffenheim 3:2 (20. Rebić, 89. Haller, 90+7. Paciência - 43. Joelinton, 60. Belfodil)
Hertha - Mainz 2:1 (50. Grujić, 60. Stark - 46. vlastní Stark)
Leverkusen - Freiburg 2:0 (4. Aránguiz, 73. Bailey)
Norimberk - RB Lipsko 0:1 (40. Klostermann)
Schalke - Düsseldorf 0:4 (35. z penalty Lukebakyo, 62. a 84. Kownacki, 68. Raman)
Mönchengladbach - Bayern Mnichov 1:5 (37. Stindl - 47. a 90.+1 z pen. Lewandowski, 2. Martínez, 11. Müller, 75. Gnabry).

Výkonnostní zklamání v rámci Serie A má za sebou milánský Inter, pro něhož se o něco více zamotala bitva o horní příčky tabulky a zejména pak o pozice zajišťující účast v příští sezoně Ligy mistrů. Družina trenéra Spallettiho prohrála 2:1 na půdě Cagliari, všechny branky padly v prvním poločase.

Serie A, 26. kolo:

Cagliari - Inter 2:1 (31. Ceppitelli, 43. Pavoletti - 38. Martínez)
Empoli - Parma 3:3 (19. Dell'Orco, 59. z penalty Caputo, 90+1. Silvestre - 19. Gervinho, 45+1. Rigoni, 82. Alves)
AC Milán - Sassuolo 1:0 (35. vlastní Lirola)
Lazio Řím - AS Řím 3:0 (12. Caicedo, 72. Immobile z pen., 89. Cataldi).