City nakonec vyhráli na Schalke, Atléti porazili Juventus

Ani jeden z výsledků středečních zápasů osmifinále Ligy mistrů nedopadl úplně podle očekávání. V zápase Manchesteru City se Schalke se očekávala dominance hostujícího celku pod vedením Pepa Guardioly, zatímco v souboji Atlética Madrid s Juventusem se očekával vyrovnaný souboj, který by mohl skončit remízou.

Manchester City sice vstřelil první gól zápasu, když se v 18. minutě prosadil po nahrávce Silvy Agüero, poté dal však dvě penalty během pěti minut Bentaleb a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí. O to hůř pro hosty situace vypadala, když dostal v 68. minutě červenou kartu Otamendi. City se ale podařilo zvrátit vývoj utkání a nakonec vyhráli 3:2 díky gólům Saného a Sterlinga.

V zápase Atlética s Juventusem se hrálo až do 78. minuty bez branek. V 78. minutě se prosadil čtyřiadvacetiletý obránce domácích Gimenez. Velkou komplikací v zamýšleném postupu Juventusu do čtvrtfinále byl ale až druhý gól, který vstřelil v 83. minutě jiný obránce domácích, Godín.

Schalke - Manchester City 2:3 (38. Bentaleb (pen.), 45. Bentaleb (pen.) - 18. Agüero, 85. Sané, 90. Sterling)
Atlético Madrid - Juventus 2:0 (78. Gimenez, 83. Godín)