Tagliafico si připsal nechtěný primát v Lize mistrů, Ajax nakonec s Realem prohrál. Dortmund vyhořel na Tottenhamu

Nicolas Tagliafico si připsal prvenství v Lize mistrů. Radost z něj ale asi příliš mít nebude. Obránce Ajaxu Amsterdam je totiž prvním hráčem, kterému videorozhodčí v Lize mistrů zrušil gól.

Dlouho se v Amsterdamu hrálo bez branek a vlastně i bez větších šancí. Až v šestadvacáté minutě překvapil Real Tadič a madridští fotbalisté si mohli jen oddechnout, když míč skončil na tyči.

O deset minut později je pro změnu proti Zijachovi zachránil Courtois, ale chvíli nato už kapituloval. Po centru z pravé strany se míč ve skrumáži dostal až k Tagliaficovi, který jej hlavou poslal do sítě. Jenže hráči Ajaxu se dlouho neradovali. Konzultace hlavního rozhodčího s jeho kolegou u videa totiž vyústila v rozhodnutí, že brance předcházelo ofsajdové postavení Tadiče, který bránil ve hře gólmanovi Courtoisovi.

Gól, který neodporoval fotbalovým pravidlům, padl až po hodině hry. U jeho zrodu stál Vinicius, jenž se postaral o několik protihráčů Ajaxu, předložil míč Benzemovi a ten svým jubilejním šedesátým gólem v Lize mistrů otevřel skóre utkání.

Ajax se přece jen uznané branky dočkal. Čtvrt hodiny před koncem ho střelou k levé tyči po asistenci Nerese zařídil Zijach.

Na remízu ale nizozemský tým nedosáhl. Sedmaosmdesátá minuta totiž přinesla druhou branku Realu, který po chybě domácích dokázal ve střelecký úspěch přetavit protiútok. Jeho úspěšným zakončovatelem byl Asensio a Real si tak do odvety veze domů výhru 2:1.

V Tottenhamu se během první pětačtyřicetiminutovky diváci nedočkali ani regulérní, ani neregulérní branky. Hrálo se spíš opatrně, ovšem i tak si oba týmy dokázaly vypracovat šanci. Hned po osmi minutách to byl domácí Moura, míč po jeho ráně z voleje ale těsně minul cíl. Těsně před přestávkou pak parádním zákrokem zneškodnil Zagadouův pokus brankář Tottenhamu Lloris.

Hned po přestávce se už ale skóre měnilo. Pohroma pro Dortmund přišla z levé strany. Povedený centr Vertonghena zužitkoval Son a bylo to 1:0. Ve třiaosmdesáté minutě se pak Vertonghen zapsal i do střeleckých statistik, to když si naběhl na centr a z první propálil Bürkiho v bráně Borussie.

Ani to však nebyl konec. Dortmund neprožíval na Tottenhamu dobrý večer, což podtrhl další centr a další gól. Jeho autorem byl tentokrát Llorente a zvyšoval už na konečných 3:0.