United vyhráli i na Tottenhamu, Griezmann vystřelil Atletům těsné vítězství

Česká liga má stejně jako ta německá zimní pauzu, v Anglii, Španělsku, Francii či Itálii jsou ale tamní ligy, popřípadě poháry, v plném proudu. Do akce se představilo Atletico Madrid či Everton, na pořadu dne je ale i šlágr Premier League mezi Manchesterem United a Tottenhamem.

Everton zvítězil nad Bournemouthem doma 2:0 díky brance, kterou zaznamenal stoper Kurt Zouma. Na konečných 2:0 ke konci už jen pečetil Calvert-Lewin.

Očekávaný duel mezi Tottenhamem a Manchesterem United se stal kořistí hostujících fotbalistů, kteří tak znovu prodloužili sérii neporazitelnosti. O jedinou branku utkání se postaral ve 44. minutě Marcus Rashford, Ole Gunnar Solskjaer ale může děkovat i gólmanu de Geovi, který především ve druhé pětačtyřicetiminutovce zlikvidoval řadu příležitostí domácích hráčů.

Atletico Madrid porazilo Levante 1:0 jen díky proměněné penaltě Antoina Griezmanna z 57. minuty. Bilbao poté vyzrálo nad Sevillou a vyhrálo 2:0, o obě branky se postaral křídelník Iňaki Williams. Barcelona si poradila s Eibarem 3:0, když jednu z branek domácích vstřelil i Lionel Messi, pro nějž to byl jubilejní čtyřstý gól ve španělské La Lize.

Ve Francii je na pořadu dne nejvyšší soutěž Ligue 1, v prvním utkání Rennes porazilo Nantes 1:0. Marseille se s Monakem rozešlo smírně po remíze 1:1.

V Itálii je místo domácí ligy na programu Coppa Italia. Fiorentina na hřišti FC Turín vyhrála 2:0, o postupu rozhodl až v poslední pětiminutovce dvěma góly Chiesa. Inter Milán si poradil s Beneventem, kterému nasázel šest gólů.

Branka: 13. da Silva

Dijon - Montpellier - 1:1 (54. Said - 61. Le Tallec)                                                                                                                                                                                 Toulouse - Štrasburk - 1:2 (29. Sanogo (pen.) – 18. Ajorque, 65. Sissoko)

Inter - Benevento 6:2 (3:0)

Branky: 3. Icardi (pen.), 7. Candreva, 45+1. Dalbert, 48. Lautaro, 66. Lautaro, 90+4. Candreva – 58. Insigne, 74. Bandinelli

Neapol - Sassuolo - 2:0 (1:0)

Branky: 15. Milik, 74. Ruiz