Messiho předsevzetí na nový rok? Vyrovnat Ronalda v této statistice...

V novém roce si všichni dávají předsevzetí a jinak to není ani u špičkových fotbalistů. A to včetně Lionela Messiho. Argentinská superstar ve službách Barcelony má na právě začínající rok 2019 velké plány a cíle...

Uplynulý rok 2018 byl pro Messiho úspěšný pouze ve španělském prostředí. S Barcelonou ovládl La Ligu i královský Copa del Rey, v těch důležitějších a prestižnějších soutěžích ale sehnal. V Lize mistrů jeho tým vyřadil ve čtvrtfinále AS Řím navzdory domácí výhře 4:1 (v Římě Barca prohrála 0:3) a na mistrovství světa jeho Argentina vypadla v osmifinále s Francií, s pozdějším mistrem světa.

Neúspěch na mistrovství světa letos Messi napravit nemůže, šanci na reparát dostane až za čtyři roky. Liga mistrů se však hraje každou sezónu. A na podzim byla Barcelona úspěšná, do vyřazovací fáze postoupila, ačkoliv nikdo ani nic jiného neočekával. Play-off je ale jiný level.

Na úvod se Kataláncům do cesty postaví francouzský Olympique Lyon. To je ale pouze osmifinále. Bude záležet hlavně na čtvrtfinále (pokud se tam dostanou), kde Barcelona už třikrát v řadě vypadla. A pak samozřejmě, v případě úspěchu, na semifinále či dokonce finále.

Právě vítězství v Lize mistrů je pro Messiho prioritou v novém roce. Pohár získal ve své kariéře čtyřikrát. Jeho odvěký rival Cristiano Ronaldo dokonce pětkrát. Ale i jeho Juventus je velmi silný a klidně je možné, že letos svou šestou ušatou trofej získá právě on.

Na Messiho ale Ronalda v tomto nemyslí. "Chtěl bych v tomto roce vyhrát Ligu mistrů. Je to ta nejlepší klubová soutěž," říká Messi. "Nejdůležitější je pro mě ale rodina," pokračuje. "Na individuální trofeje nemyslím. Fotbal je týmový sport a já chci vyhrávat týmové trofeje. Především právě Ligu mistrů," nechal se slyšet kapitán Barcelony.