Nový ligový formát si vybírá svou daň. Během těch dvou týdnů člověk ani nevypne, stěžuje si kapitán Slovácka. A není sám

Nejvyšší česká soutěž má za sebou první polovinu sezony pod záštitou nového ligového formátu, který se ne všem lidem zdá spravedlivý.

Nový ligový formát si vybírá svou daň. Během těch dvou týdnů člověk ani nevypne, stěžuje si kapitán Slovácka. A není sám

Hlavní problém je v narůstající porci zápasů, díky nimž jsou fotbalisté nuceni na trávníky vybíhat i v zimě a mrazu. Když skončí liga a nastane zasloužená vánoční pauza, hráči si ani neoddychnou a na řadu se dostane zimní příprava.

Jedná se o pravý opak toho, co jsme zažívali doposud (do konce minulého ročníku). „Podle mě je to málo. Psychická a fyzická zátěž je obrovská. Za dva týdny hlava moc nevypne, týden možná jo, ale pak už má člověk v hlavě, že zas začíná příprava,“ postěžoval si na stránkách irozhlas.cz kapitán Slovácka Vlastimil Daníček.

Přitom větší porce zápasů byla tím cílem, proč se nový systém vůbec zavedl. Šlo o to zpestřit aktuální ligový formát… „Každý to bude mít stejné a musí se s tím poprat, je to tak nastavené,“ poukazoval Radiožurnálu na to, že se s tím každý musí vyrovnat po svém a zvládnout tak odpočinek v krátkém časovém úseku.

Pro trenéra Bohemians je například vzorem zámořská NHL. „Když už jsme nuceni hrát takovou porci zápasů, pak by tomu měla odpovídat i doba odpočinku. V NHL se třeba sedm měsíců tvrdě maká, ale pak tam mají několik měsíců volna na to, aby doléčili krvavé šrámy,“ nabádal ke změně.

A i on tuší, že změna nepřijde, proto navrhl způsob, jak se s tím popasovat. „Nemůžeme to sice ovlivnit, ale můžeme tomu aspoň přizpůsobit intenzitu tréninků. Nechceme přeci, aby byl někdo zraněný, a proto dáváme hráčům ty dva týdny volna, kdy si mohou dělat, co chtějí, a potom (od třetího týdne) je nutíme začínat s pravidelnou přípravou,“ doplnil.