Nejdřív čelil superšanci, nakonec ale Real poslední zápas roku zvládl a vyhrál MS klubů

Fotbalisté Realu Madrid potvrdili úlohu favorita a ovládli klubový světový šampionát. Ve finále zdolali domácí Al Ain 4:1. Kdyby ale klub ze Spojených arabských emirátů v úvodu využil obrovskou příležitost, mohl se zápas vyvíjet možná jinak.

Ne úplně nejlepší moment v kariéře si totiž už ve třinácté minutě finálového zápasu vybral Marcelo, míče se zmocnil El Shahat, pohrál si s velezkušeným Ramosem a nic moc si nedělal ani z přítomnosti gólmana Courtoise. Míč směřující do prázdné brány ale nakonec zastavil právě Ramos.

Z hrozby rychle inkasovaného gólu se fotbalisté španělského klubu rychle oklepali. Dokonce tak rychle, že jen o pár desítek vteřin později šli do vedení. To když se po ubráněném rohu pustili do útoku, který zpoza velkého vápna zakončil střelou k tyči Modrič.

Velice záživnou pětiminutovku zakončil o chvíli později pokus Vázqueze, jenže míč se tentokrát jen o centimetry nevešel mezi tři tyče. Real mohl do poločasu navýšit skóre ještě několikrát, jenže jak při šancích Benzemy, Balea, tak i Modriče byl zásadně proti gólman Eisa. Ani on už ale nezabránil míči v síti po tvrdé střele Llorenteho ze šedesáté minuty utkání.

Na drama mohlo být přece jen zaděláno dvacet minut před koncem, jenže tentokrát ukázal svoje kvality belgický reprezentační brankář ve službách Bílého baletu. Místo kontaktní branky udeřil ze vzduchu Ramos a zvýšil na 3:0.

Domácí se ale nakonec přece jen dočkali branky. A stála za to. Centr Caia po standardní situaci našel Šiotaniho a ten efektní i efektivní hlavičkou překonal bezmocného Courtoise. Fotbalisté Al Ainu pak skórovali ještě jednou, k jejich smůle ale Nader trefil jen vlastní branku a nechtěně tím zpečetil vítězství Realu 4:1.