Bayern deklasoval Hannover, Griezmann spasil Atlético a Juventus vyhrál díky CR7

Víkend plný zápasů nám nabídly i nejvyšší zahraniční soutěže, ve kterých se zatím dařilo Tottenhamu, Manchesteru City, Atléticu nebo také Bayernu, jemuž na cestě za dotažením manka za doposud bezchybným Dortmundem pomohla výhra rozdílem třídy nad poslední Hannoverem. Těsně zvítězil Real Madrid i Borussia Dortmund. Stará dáma zvítězila pouze díky proměněné penaltě Cristiana Ronalda.

Tottenham proti Burnley opravdu dlouho, dlouho čekal, avšak skulinku mezi nepropustnou obranou nemohl najít. To vše platilo až do nastaveného času druhého poločasu, kdy dal dánský záložník Christian Eriksen vyniknout svému talentu a jedinou brankou tak Spurs zajistil tři body.

O totální demolici Hannoveru se postaral Bayern Mnichov, který z třiceti celkových projektilů zaznamenal čtyři branky. Domácí celek se zrovna s formou nepotýká a právě tento výsledek mu zajistil, že se nepohne ani ze samotného dna tabulky. Lídr tabulky šel do akce až večer, Dortmund porazil Brémy 3:1 díky brankám nejlepších střelců bundesligy Reuse a Alcacera, ke konci se poté trefil ztracený syn Mario Götze.

Nejlepší defenzivní tým španělské nejvyšší soutěže zažil na hřišti Valladolidu možná až nečekanou přestřelku, jíž korunoval Griezmann vítězným gólem v 80. minutě. Tým z hlavního města Španělska vedl ještě před poločasovým hvizdem 2:0, avšak soupeř poté dokázal srovnat krok, až se tým Diega Simeoneho musel opět jednou spolehnout na výjimečnost francouzského ofenzivního borce, aby mohl z utkání něco vytěžit. Real Madrid večer těsně porazil Rayo Vallecano 1:0, jedinou branku utkání vstřelil ze začátku utkání Karim Benzema.

Inter Milán si doma s Udinese poradil jen díky penaltě, kterou proměnil kapitán Mauro Icardi až v 76. minutě a zvítězil tedy 1:0. Stejný osud poté čekal Starou dámu. O vítězství Juventusu v turínském derby rozhodla penalta Cristiana Ronalda.

Premier League, 17. kolo:

Manchester City - Everton 3:1 (22. a 50. Gabriel Jesus, 69. Sterling - 65. Calvert-Lewin)
Crystal Palace - Leicester 1:0 (39. Milivojević)
Huddersfield - Newcastle 0:1 (55. Rondón)
Tottenham - Burnley 1:0 (90. Eriksen)
Watford - Cardiff 3:2 (16. Deulofeu, 52. Holebas, 68. Quina - 80. Hoilett, 83. Reid)
Wolverhampton - Bournemouth 2:0 (12. Jiménez, 90+4. Cavaleiro)
Fulham - West Ham United 0:2 (17. Snodgrass, 29. Antonio)

Bundesliga, 15. kolo:

Norimberk - Wolfsburg 0:2 (58. Ginczek, 90+3. Brekalo)
Augsburg - Schalke 1:1 (13. Gregoritsch - 52. Caligiuri)
Düsseldorf - Freiburg 2:0 (55. a 79. Ayhan)
Hannover - Bayern 0:4 (2. Kimmich, 29. Alaba, 53. Gnabry, 62. Lewandowski)
Hoffenheim - Gladbach 0:0
Stuttgart - Hertha 2:1 (64. a 76. Gómez - 38. Mittelstadt)
Borussia Dortmund - Werder Brémy 3:1 (20. Alcacer, 27. Reus, 90+6. Götze - 35. Kruse)

LaLiga, 16. kolo:

Celta Vigo - Leganés 0:0
Getafe - Real Sociedad 1:0
 (3. Molina)
Real Valladolid - Atletico Madrid 2:3  (57. Calero, 63. Saul vl. - 26. Kalinic, 45. z pen. a 80. Griezmann)
Real Madrid - Real Valladolid 1:0 (13. Benzema)
Eibar - Valencia 1:1 (56. Charles z pen. - 29. Rodrigo)