Teplice se Zlínem potvrdily formu, Sparta v Příbrami opět zklamala. Opava stoupá tabulkou

Sobotní nabídka zápasů v posledním kole toho podzimního dění nabídla několik kuriózních duelů, kde jeden náležel Teplicím, které po výhře nad Spartou chytly slinu a porazily i Zlín, a další Opavě, jež si po skalpu Liberce připsala také výhru nad Boleslaví. Pražská Sparta opět zklamala, tentokrát v Příbrami vybojovala pouze bod. Slovácko zase porazilo Duklu 1:0.

Liberec podle předzápasových předpokladů nastoupil do zápasu na hřišti Bohemians v takové poslepované sestavě, s níž sice nijak herně neoslovil, ale podařilo se mu alespoň ve střelecky poměrně chudém utkání vybojovat bod.

Opava se snaží všemi silami vymanit ze spárů sestupové skupiny tabulky, což se jí v posledních dvou kláních aspoň přes zimní pauzu podařilo. Zápas s Mladou Boleslaví načal už ve čtvrté minutě Smola a čtvrt hodiny po vstupu do druhé půle pojistil Kuzmanovič. Hosté se pak jen zmohli na korekci skóre, která jim žádné body nezajistila.

Mračna se stahují nad pražskou Duklou, jíž znovu nevyšel zápas, co by jí dal naději posunout se v celkovém pořadí o něco výše. Tentokrát za to mohl jak špatný výkon, v němž nebylo k vidění moc střel, tak i nepovedený vstup do utkání. Domácí Slovácko se dostalo do vedení již ve dvanácté minutě a tento těsný náskok si pohlídalo až do závěrečného hvizdu.

Vítěznou slinu chytily Teplice, které si díky skalpu Zlína připsaly již třetí výhru v řadě a znovu se nejednalo o lehkého soupeře. Ševci totiž chtěli dát zapomenout na poslední dva nezdary, a tak slibovali větší ofenzivní snahu, avšak ta jim proti dobře připraveným a ve formě hrajícím Sklářům nebyla moc platná.

Sparta v Příbrami potvrdila mizernou formu a remizovala 1:1. Skóre sice po půl hodině hry otevřel sparťanský Benjamin Tetteh, Příbram ale těsně před poločasem srovnala. Sparta už se na další branku nezmohla a pod vánoční stromeček si tak nadělila pouhý jeden bod, za který může být díky neproměněným šancím Příbrami v závěru vlastně ráda.

FORTUNA:LIGA 19. kolo:

Bohemians Praha 1905 – FC Slovan Liberec 0:0 (0:0)
Karty: 37. M. Hašek (BOH), 72. Krch (BOH) – 32. Breite (LIB), 51. Koscelník (LIB), 63. Oscar (LIB)
Rozhodčí: Julínek – Podaný, Pfeifer
Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Krch, Šmíd, Bartek – Reiter, F. Hašek (46. Koubek), Jindřišek (C), M. Hašek, Vodháněl (89. Vaníček) – Mašek (68. Yusuf Helal).
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula – Malinský, Breite (C), Oscar, Aarons (90. Fukala) – Oršula (76. Nešický), Pázler (68. Mashike Sukisa)

1.FC Slovácko – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 13. Zajíc (Divíšek)
Karty: 29. Navrátil (SLO), 45. Šimko (SLO), 48. Kalabiška (SLO) – 85. Bezpalec (DUK), 90. Ďurica (DUK)
Rozhodčí: P. Franěk – M. Fišer, K. Ondřej
1.FC Slovácko: Trmal – Šimko, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – Janošek (78. Hellebrand), V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Kalabiška (86. Mich. Kadlec) – Zajíc (64. Kuchta)
FK Dukla Praha: F. Rada – Ostojić, Raspopovič, Ďurica, D. Souček – Milošević (C) – Podaný, D. Breda (46. Krunert), Bezpalec, Bilovský (46. Kott) – Brandner