Supertalent z Ajaxu do PSG? Zatím se nic neupeklo!

Dveře do evropských velkoklubů má vycházející hvězda Ajaxu Amsterdam Frankie de Jong dokořán. O jeho služby se zajímají ti největší giganti včetně Paris Saint-Germain nebo Barcelony. Jak ale svou budoucnost vidí samotný jedenadvacetiletý záložník, který ve středu pomohl k remízu nizozemského celku s Bayernem Mnichov 3:3?

De Jong má v Ajaxu smlouvu až do roku 2022, ale pokud bude pokračovat ve výkonech, jaké podává, je více než jasné, že ji nedodrží a zamíří na věhlasnější adresu. To by se klidně mohlo stát už za pár týdnů.

Hodně daleko ve vyjednávání je prý PSG, ale De Jong nic nepotvrdil. „Ne. Ještě jsem se nerozhodl, co bude dál, takže nemám ani dohodu s PSG,“ ohradil se mladík.

Duel proti mnichovskému velkoklubu byl hodně hektický. Oba celky dohrávaly o deseti. Ještě tři minuty před koncem základní hrací doby vedli hosté 2:1 po proměněné penaltě Tadiče. V 87. minutě ale rovněž z penalty vyrovnal Lewandowski a v nastaveném čase překlopil vedení na stranu Bavorů Coman. V 95. minutě však na konečných 3:3 vyrovnal Tagliafico.

„Byl to bláznivý zápas. První půle nebyla z naší strany nic moc. Hráli jsme v trochu jiné formaci, což nám dělalo tu a tam problémy. Po změně stran už to bylo z naší strany o dost lepší. Věřili jsme, že můžeme vyhrát. Pro fanouška určitě zážitek. Až do závěrečného hvizdu se něco dělo,“ uzavřel De Jong,