Plzeň to dokázala! Vítězstvím nad AS Řím si zajistila jarní účast v evropských pohárech

Viktoria Plzeň dokázala zvítězit nad favorizovaným AS Řím 2:1 a navzdory výhře hlavního konkurenta, CSKA Moskva, na půdě Realu Madrid poměrem 3:0 postupuje do jarní části Evropské ligy právě ona. Rozhodující gól dal v 72. minutě Tomáš Chorý, jenž přišel do klubu v zimě loňského roku z olomoucké Sigmy.

V prvním poločase se hrál velmi atraktivní fotbal a vyložené šance si vypracovaly oba týmy. V 62. minutě to však byli právě domácí, kdo udeřil. Jan Kovařík se po nahrávce Kopice ocitl sám v bezprostřední blízkosti brankáře Miranteho a v klíčové situaci se nemýlil. 1:0 pro domácí. O necelých šest minut později však vyrovnal hostující Cengiz Ünder, jenž po Santonově přihrávce vyslal líbivou střelu z první.

V 72. minutě však přišel nádherný moment nejen pro všechny fanoušky Plzně, ale také pro všechny fanoušky českého fotbalu. V pokutovém území Říma se dostal k odraženému míči Tomáš Chorý, využil své výšky a prudce usměrnil míč do odkryté části brány. Brankář Mirante byl bez šance. V úplném závěru zápasu byl ještě za druhou žlutou kartu vyloučené Luca Pellegrini, zápas byl ukončen a Zápasočeši mohou zaslouženě slavit, protože na jaře si znovu zahrají evropské poháry.

Viktoria Plzeň - AS Řím 2:1 (0:0)

Branky: 62. Kovařík, 72. Chorý - 68. Ünder
ŽK: 22. Limberský - 79. Kluivert, 89. Luca Pellegrini, 90+2. Luca Pellegrini
ČK: 92. Luca Pellegrini
Sestava Plzeň: Hruška – Havel, Hejda, Hubník, Limberský – Hrošovský, Procházka – J. Kopic (71. Petržela), Čermák (81. Hořava), Kovařík – Chorý (86. Řezníček)
Sestava AS Řím: Mirante – Santon (75. Florenzi), Marcano, Manolas, Kolarov – Cristante, N'Zonzi (79. Luca Pellegrini) – Ünder, Kluivert, Pastore (59. Zaniolo) – Schick
Diváci: 11217
Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn