Kane udržel Kohouty ve hře, Barca v Interu jen remizovala a lépe nedopadlo v Itálii ani PSG

V Itálii se dnes v rámci čtvrtého kola základních skupin Ligy mistrů zrodily remízy. Barcelona uhrála bod na půdě Interu a PSG si znovu rozdělila body s Neapolí. Ve hře o postup udržel Kohouty Harry Kane, situaci si naopak zkomplikoval Liverpool, který senzačně nestačil na Bělehrad.

Remízy se dnes rodily pouze v Itálii. V Miláně to dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu. I bez Lionela Messiho ale jako první udeřila Barcelona, sedm minut před koncem skóroval střídající Malcom. O čtyři minuty později ale na konečných 1:1 vyrovnal Mauro Icardi a přiblížil Inter k postupu.

Téměř bez šance je PSV Eindhoven, který sice duel v Londýně načal skvěle a už ve druhé minutě šel do vedení. Závěr ale patřil Tottenhamu, během jedenácti minut se dvakrát trefil Harry Kane a udržel Kohouty ve hře o postup.

Druhá remíza se odehrála v Neapoli. PSG zásluhou skvělé práce Mbappého a trefy Bernata šlo do vedení, ve druhé půli ale domácí soupeře zmáčkli a zaslouženě vyrovnali. Ačkoliv Gigi Buffon předváděl vynikající zákroky, po chybě Silvy fauloval a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Lorenzo Insigne. Skupina C je tak nyní velmi dramatická, neboť Liverpool absolutně nezvládl zápas v Bělehradu.

Duel podcenil a už po třiceti minutách bylo po utkání. Velkou šanci na otevření skóre měl Sturridge, ve stoprocentní příležitosti přestřelil. Na druhé straně hlavičkoval po rohovém kopu Pavkov a Alisson byl bez šance. O sedm minut poté chyboval Milner a Pavkov parádní ranou zvýšil na konečných 2:0.

Bez šance na postup je Monako, Bruggy ve Francii zvítězili jasně 0:4. Skupinu A s největší pravděpodobností ovládnou Dortmund a Atlétiko Madrid. Zatímco v Německ u Borussia zvítězila 4:0, nyní se z výhry 2:0 radují svěřenci Diega Simeoneho. Německý celek nevystřelil na branku a svému soupeři podlehl zaslouženě.

Ve skupině D má téměř jistý postup Porto, které vyřídilo moskevský Lokomotiv 4:1. Ruský celek je tak ze hry, zatímco Portu stačí k jistotě bod. Ve druhém utkání Schalke bez potíží porazilo Galatasaray a pokud ze dvou utkání uhraje jednu výhru, taktéž bude slavit.