Teplicím se povedla parádní otočka a z Ďolíčku si odváží všechny tři body

Zápas, za kterým mohou kroutit hlavou zejména domácí příznivci, mají za sebou hráči Bohemians, jimž nevyšel vstup do čtrnáctého kola nejvyšší české soutěže. V utkání nad Teplicemi sice vedli 2:1, avšak nakonec padli 2:3.

A začátek utkání opravdu vypadal, že se Klokani na svého soupeře dobře připravili. V první půlce hry hýřili větší aktivitou, jež se projevila jak do jasné převahy v držení míče, tak i do počtu střel. Hostující Jeřábek sice poslal svůj tým po rohovém kopu do vedení, jenže pak se v krátkém intervalu dostal rovnou dvakrát po sobě ke slovu Yusuf, co dal Bohemce náskok 2:1.

Druhý poločas však přinesl nový nádech a také novou naději do kopaček Sklářů, jimž se tento stav nelíbil, a tak vyrovnali tempo hry, přičemž srovnaní přišlo už v 49. minutě. Když pak chybělo do konce zápasu necelých třicet minut, Vaněček završil kýžený obrat, po němž domácí oněměli. Další branka k vidění nebyla a Teplice se tak v tabulce dotahují na rozdíl jednoho bodu od svého soupeře.

FORTUNA:LIGA, 14. kolo:

Bohemians Praha 1905 – FK Teplice 2:3 (2:1)
Branky: 18. Yusuf Helal (M. Dostál), 23. Yusuf Helal (M. Dostál) – 17. Jeřábek (Kučera), 49. Trubač (Krob), 63. Vaněček (Král)
Karty:   58. Šmíd (BOH), 82. M. Dostál (BOH) – 20. Král (TEP), 36. Vaněček (TEP), 77. Krob (TEP), 86. Čmovš (TEP)
Rozhodčí: Lerch – Melichar, Černý
Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher – Záviška, Švec (69. F. Hašek), M. Hašek, Bartek (69. Reiter) – Yusuf Helal, Mašek (82. Vodháněl)
FK Teplice: Jakub Diviš – Král, Čmovš, Jeřábek – Žitný (74. Luts), Ljevaković (C) (50. Hyčka), Kučera, Hora, Krob – Vaněček, Trubač (86. Hošek)