Dukla musela čtyřikrát lovit míč ze sítě a Slavii tak dovolila vrátit se do čela tabulky

Třinácté kolo nejvyšší české soutěže nám uzavřel souboj dvou týmů, kteří obývají dva odlišné póly tabulky. Zatímco Slavia se chtěla vrátit na první příčku, tak Dukle jde o to, aby se vyhla z barážové skupiny. Tento cíl však musela zase o nějaké kolo odložit.

Menší pražské derby mluvilo jednoznačně ve prospěch domácího celku, jenž využil všech svých předností a kvalitními trefami se již v rámci první půle hry dostal do pohodlného dvoubrankového vedení. Hosté sice místy kousali, avšak jejich snaha se s papírovou převahou soupeře nemohla měřit.

Vstup do druhého poločasu opět ovládli hráči Slavie, kterým stačili jen tři minuty, aby se dostali do rozdílu tří gólů. Tento náskok přinesl družině Jindřicha Trpišovského již jakýsi klid, a proto nastal čas, kdy si o slovo začínali říkat také hosté. Ti sice napadali, sem tam vyslali i nějaký střelecký projektil, jenže povětšinou se rovněž mýlili.

O slovo si v utkání mimo jiné řeklo i video. Poprvé ještě v úvodní pětačtyřicetiminutovce domácímu celku potvrdilo správně odmávaný ofsajd, podruhé přisoudilo Dukle pokutový kop, jemuž předcházel nedovolený zákrok uvnitř šestnácky. Dané snížení více nabudilo opět Slavii, která zvýšila své úsilí a výsledek si pojistila na celkových 4:1.

FORTUNA:LIGA, dohrávka 13. kola:

Slavia Praha - Dukla Praha 4:1 (2:0)
Branky: 14. Coufal, 21. a 85. Stoch, 49. Olayinka - 66. Schranz (p)
Karty: Ostojić, Douděra
Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Horák
Slavia Praha: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Zelený – T. Souček, Hušbauer (C) (69. Sýkora) – Stoch, Baluta (86. Frydrych), Olayinka – Matoušek (63. Škoda)
Dukla Praha: Rada – Miloševič (C), Ostojić, Ďurica, Bezpalec, Podaný (46. Bezdička) – Doumbia (63. Douděra), Tetour, Bílovský, D. Souček – Schranz (76. Duranović)