Jak se v japonské J1 League daří mistrům světa Podolskému, Iniestovi a Torresovi?

Japonská J1 League, kterou před lety okusil také Pavel Horváth, vůbec není snadnou soutěží, o čem se v posledních dnech, týdnech a měsících přesvědčují i mistři světa z let 2010 a 2014.

Jak se v japonské J1 League daří mistrům světa Podolskému, Iniestovi a Torresovi?

Mnohem, ale skutečně mnohem více, se čekalo od Visselu Kóbe, jenž hraje domácí zápasy na moderním Noevir Stadium pro více než 30 tisíc lidí a který má ve svém kádru dvě hvězdy světového formátu.

Již od loňského léta je součástí mužstva bývalý německý reprezentant Lukas Podolski, jenž však v Asii nikterak neoslňuje a pro důkazy můžeme použít čísla z právě probíhajícího ročníku.

Bývalý kanonýr Kolína, Bayernu, Arsenalu, Interu či Galatasaray, jemuž je stále "pouze" 33 let, nastoupil dvacetkrát a během 1685 minut poskytnutého času si na své konto připsal 3 branky a 6 asistencí.

Příliš zatím nezáří ani o rok starší španělský režisér Andrés Iniesta, pro něhož se jedná o premiérové zahraniční angažmá. A jaká jsou čísla odchovance Barcelony? Dosud šel do hry desetkrát, s tím, že v základní sestavě figuroval osmkrát. To vše s bilancí dvou gólů a jedné přihrávky.

Podobně je na tom i jeho vrstevník a bývalý kolega ze španělského nároďáku Fernando Torres. "El Nino" je od letošního léta součástí celku Sagan Tosu, za který se ve třinácti vystoupeních střelecky prosadil jen dvakrát (a navrch dvakrát přesně asistoval). Možná i proto je mužstvo z Best Amenity Stadium pro necelých 25 tisíc diváků v tabulce až šestnácté a hrozí mu baráž o sestup.

Jen pro srovnání - největší střeleckou hvězdou japonské ligy je jednatřicetiletý Brazilec Jo, který nasázel za Nagoya Grampus 21 branek v osmadvaceti duelech. Zkušený borec v minulosti prošel Atlétikem Mineiro, CSKA Moskva, Corinthians či Manchesterem City.