Dukla se odlepila ode dna tabulky, Slavia dokázala zužitkovat dlouhou přesilovku

Neděle nabídla hned dva zajímavé duely dvanáctého kola české nejvyšší soutěže. Nejprve se na Julisce představili hráči Dukly, kteří vyzvali nováčka z Opavy. Po závěrečném hvizdu se nakonec radovali domácí, kteří se postarali o výhru 1:0 až v samotném závěru, kdy se střelecky prosadil Ďurica. Tomu naservíroval míč Miloševič.

Pražská Slavia potřebovala nutně urvat tři body pod Ještědem, aby se dostala opět do čela tabulky. Hosté se dostali do vedení již ve třetí minutě, když Stoch propálil z přímého kopu vše před sebou. Liberec šel navíc ve dvanácté minutě do početní ne výhody, když druhou žlutou kartu spatřil Mikula. I přes početní výhodu již Slavia další branku vstřelit nedokázala, což ji ale v součtu nevadilo, neboť se bodově před Plzeň dostala.

Dukla Praha - SFC Opava 1:0 (0:0)
Branka: 89. Ďurica. Rozhodčí: Královec - Hájek, Caletka. ŽK: Djuranovič - Schffartik. Diváci: 3144.
Dukla: Rada - Bezpalec, Ďurica, Ostojič, - Miloševič, Doumbia (79. Bílovský), Tetour, Souček, Brandner (83.Douděra) - Djuranovič (67. Bezdička), Schranz. Trenér: Skuhravý.
Opava: Šrom - Simerský, Schaffartzik, Svozil - Hrabina, Zavadil, Kuzmanovič (63. Janetzký), Jursa (83. Kaymba), Zapalač - Juřena (53. Jurečka), Smola. Trenér: Kopecký.

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 3. Stoch. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Černý. ŽK: Mikula, Kačaraba - Souček, Traoré, Kúdela, Bořil, Ngadeu, Kolář, Frydrych, Zmrhal. ČK: 12. Mikula. Diváci: 8875.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr (63. Aarons) - Breite, Ševčík - Potočný, Oscar, Hybš (21. Koscelník) - Oršula (73. Mashike Sukisa). Trenér: Hornyák.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček, Hušbauer - Stoch (90. Frydrych), Traoré (46. Mešanovič), Zmrhal - Baluta (72. Olayinka). Trenér: Trpišovský.