Slavia odjíždí z Petrohradu s prázdnou, Jablonec po senzační druhé půli bere bod

Pražská Slavia nakonec na půdě Zenitu Petrohrad neuspěla, přestože dlouhou dobu držela bezbrankový stav. Domácí začali aktivně, ale český zástupce tlak ustál a začal hrát vyrovnanou partii. O jedinou branku utkání se postaral v 80. minutě Aleksandr Kokorin, který dostal přihrávku mezi obránce Slavie a přízemní střelou na zadní tyč obstaral ruskému celku tři body.

Jablonec se v Evropské lize postavil celku, který vyřadil Slavii z boje o Ligu mistrů. Po prvních patnácti minutách prohrával rozdílem dvou branek po strašidelných chybách v defenzivě, když se střelecky prosadili Cygankov a Garmaš. Domácí se však oklepali a ještě v prvním poločase dokázali snížit zásluhou Hovorky. Po změně stran Jablonec svůj tlak stupňoval a v 81. minutě urval nakonec bod Trávník.

Evropská liga:

Jablonec - Dynamo Kyjev 2:2 (33. Hovorka, 81. Trávník - 8. Cyhankov, 14. Harmaš)
Zenit - Slavia 1:0 (80. Kokorin)
AC Milán - Olympiakos 3:1 (70. a 79. Cutrone, 76. Higuaín - 14. Guerrero)
Anderlecht - Dinamo Záhřeb 0:2 (19. z penalty Hajrović, 68. Gojak)
Betis - Dudelange 3:0 (57. Sanabria, 80. Lo Celso, 88. Tello)
Bordeaux - Kodaň 1:2 (84. Sankharé - 42. Sotiriou, 90+2. Skov
Curych - Ludogorec 1:0 (84. Palsson)
Fenerbahçe - Trnava 2:0 (52. a 69. Slimani)
Karabach - Arsenal 0:3 (4. Sokratis, 53. Smith-Rowe, 80. Guendouzi)
Leverkusen - AEK Larnaka 4:2 (44. Havertz, 49 a 88. Alario, 90+3. Brandt - 25. Tričkovski, 90+1. Raspas)
Rosenborg - RB Lipsko 1:3 (79. Jebali - 12. Augustin, 54. Konaté, 61. Cunha)
Salzburg - Celtic 3:1 (55. a 73. z penalty Dabbur, 61. Minamino - 2. Edouard)
Vorskla - Sporting 1:2 (10. Kulač - 90. Montero, 90+3. Cabral)