Plzeň dostala v Římě bůra, CSKA šokovalo Real, Dybala táhl Juventus

Zázrak se nekonal. Alespoň ne v Římě, kde Viktoria Plzeň dostala bůra od tamního AS, hattrickem se blýskl Edin Džeko. Výrazně větším šokem pak skončil duel na půdě CSKA Moskva, kde prohrál Real Madrid 0:1 gólem Vlašiče z úvodu utkání. Role favoritů pak potrvdily týmy Juventusu nebo Manchesteru City.

Plzeň si po úvodní remíze 2:2 s CSKA Moskva dělala zálusk na nějaký ten bodík i z věčného města. To se ovšem velmi brzy ukázalo jako mise zcela nereálná a postaral se o to Edin Džeko, když již ve třetí minutě utkání načal gólový účet, aby ještě v první půli zvýšil na 2:0. Po změně stran přidali další trefy vlků Under s Kluivertem a v samotném závěru pečetil jasnou výhru italského celku opět bývalý forvard Teplic.

Hodně veselo bylo i v Rusku, kde se Moskvanům podařilo porazit Real Madrid. Již ve druhé minutě se trefil Vlašič a dal tak zápasu jasný ráz. Obhájce trofeje se od té doby natlačil před Akinfeeva a snažil se o vyrovnání. Hráči bílého baletu třikrát nastřelilli brankovou konstrukci, ale ani přes velký tlak v závěru se prosadit nedokázali. V nastaveném čase ale domácí přišli o gólmana Akinfeeva, který během několika málo vteřin dostal dvě žluté karty a musel do šatny. Skupinu tak vede CSKA Moskva se čtyřmi body. Real s AS Řím mají po bodech třech, Viktoria Plzeň je pak s bodem poslední.

2. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

AEK Atény - Benfica Lisabon 2:3 (0:2)

Branky: 53. a 63. Klonaridis - 6. Seferovič, 15. Grimaldo, 74. Semedo. Rozhodčí: Grinfeld - Šimon, Hassan (všichni Izr.). ČK: 45.+4 Dias (Benfica).

Bayern Mnichov - Ajax Amsterodam 1:1 (1:1)

Branky: 4. Hummels - 22. Mazráví. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek (všichni ČR).

Skupina F:

Hoffenheim - Manchester City 1:2 (1:1)

Branky: 1. Belfodil - 8. Agüero, 87. David Silva. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

Lyon - Šachtar Doněck 2:2 (0:1)

Branky: 70. Dembélé, 72. Dubois - 44. a 55. Moraes. Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lot.).

Skupina G:

CSKA Moskva - Real Madrid 1:0 (1:0)

Branka: 2. Vlašič. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ČK: 90.+6 Akinfejev (CSKA).

CSKA: Akinfejev - Fernandes, Becao, Černov, Nababkin - Vlašič, Bijol, Achmetov, Obljakov (90.+8 Kyrnac) - Dzagojev (65. Jefremov), Čalov (78. Sigurdsson). Trenér: Gončarenko.

Real: Navas - Carvajal (43. Odriozola), Varane, Nacho, Reguilón - Kroos, Casemiro (58. Modrič), Ceballos - Lucas (58. Mariano), Benzema, Asensio. Trenér: Lopetegui.

AS Řím - Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)

Branky: 3., 40. a 90.+2 Džeko, 64. Ünder, 73. Kluivert. Rozhodčí: Raczkowski - Obukowicz, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Schick - Hejda. Diváci: 41.243.

AS Řím: Olsen - Florenzi, Fazio, Juan Jesus, Kolarov (74. Luca Pellegrini) - Cristante, N'Zonzi - Ünder (74. Schick), Lorenzo Pellegrini (74. Zaniolo), Kluivert - Džeko. Trenér: Di Francesco.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Zeman (71. Ekpai), Hořava (64. Kolář), Kovařík - Krmenčík (78. Řezníček). Trenér: Vrba.

Skupina H:

Juventus Turín - Young Boys Bern 3:0 (2:0)

Branky: 5., 33. a 69. Dybala. Rozhodčí: Karasev - Demeško, Luněv (všichni Rus.). ČK: 78. Camara (Bern).

Manchester United - Valencie 0:0

Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.).