Baník nastartoval gól ze standardky, zlobí se Trpišovský. Souček bere druhý gól na sebe

Baník Ostrava doma překvapil Slavii Praha a navzdory červené kartě pro Milana Baroše v 15. minutě sešívané porazil 2:1. Trenér Pražanů Jindřich Trpišovský se pochopitelně z herního projevu neradoval, Bohumil Páník byl o poznání veselejší.

Milan Baroš byl v 15. minutě vyloučen za úder loktem a Slavia měla skvělou šanci vzít utkání do svých rukou a Baník přehrávat a přehrát. Jenže právě Ostravští krátce poté skórovali a po vyrovnání šli do vedení znovu, na což už sešívaní odpovědět nedokázali. Autorem obou branek byl Martin Fillo, hrdina zápasu.

Že jsme tady po tomhle průběhu ztratili tři body, je pro nás samozřejmě zklamání. Do utkání jsme špatně vstoupili, Baník měl lepší pohyb, byl opticky všude dřív. Když byli v deseti, dostali jsme gól ze standardky, což je ještě nastartovalo,“ řekl po utkání Jindřich Trpišovský, hlavní kouč Slavie Praha.

Lodivod ostravského Baníku Bohumil Páník měl samozřejmě radost. „Ukázali jsme, že jsme tým, který je semknutý, a kde jeden bojuje za druhého. Málokdy hráče chválím, ale dneska opravdu do toho dali srdce a zamakali za kapitána Baroše. Svou poctivou hrou dosáhli velkého úspěchu,“ pravil trenér domácích.

Svůj podíl viny má i Tomáš Souček. Právě on částečně může za druhý inkasovaný gól. „Měli jsme celý druhý poločas, abychom to vyrovnali a otočili, ale nezvládli jsme to. Druhý gól beru na sebe,“ přiznává Souček.

(zdroj: fotbal.idnes.cz.)