AC Milán rozdrtil Sassuolo, Finnbogasonův hattrick zničil Freiburg

I v neděli pokračovalo nejlepších pět lig na světě. Žádný šlágr sice na programu nebyl, i přesto jsou ale k mání zajímavé zápasy.

Cardiff si doma neporadil s Burnley. Na úvod druhé půle skóroval hostující Gudmundsson a ačkoliv domácí vyrovnali, Vokes vzal vedení zpět pro Burnley, které nakonec zvítězilo 2:1.

Frankfurt neměl žádné problémy a Hannover doma smetl 4:1.  Před poločasem se trefili domácí N`Dicka a Rebic, po snížení na 1:2 se z branky radovali de Guzman a Jovic. Stejným výsledkem poté Augsburg přejel Freiburg, protagonistou byl islandský útočník Finnbogason, jenž zaznamenal hned tři branky a byl tím pádem autorem hattricku.

Stuani opět řádil v dresu Girony, proměnil penaltu a poslal svůj tým do vedení. Huesca ale ve druhé půli, také z penalty, srovnala a remizovala s Gironou 1:1. Villarreal později překvapivě padl s Realem Valladolid, který poslal hosty do vedení. Domácí Moreno ke konci neproměnil penaltu a Žlutá ponorka zůstala bez bodu. Levante večer zvítězilo nad Alavesem 2:1. Real Betis pak večer uzavřel fotbalovou neděli výhrou nad Leganes 1:0, vítězná trefa přitom padla až v 89. minutě.

Rennes doma díky proměněné penaltě Nianga vedlo nad Toulouse 1:0, hosté ale ke konci srovnali a urvali bod. Utkání Montpellieru s Nimes bylo v 81. minutě přerušeno za stavu 3:0 kvůli diváckým nepokojům, nakonec se ale zápas dohrál a skončil právě 3:0 pro domácí. Lille se večer po skalpu Marseille posunulo na druhé místo tabulky, na první Paříž ale ztrácí osm bodů. Domácí porazili loňského finalistu Evropské ligy 3:0, první gól dal z penalty Nicolas Pepe, druhá branka (opět z penalty) padla z kopačky Bamby. Ten stejný hráč poté zvýšil na konečných 3:0.

Bologna i s Ladislavem Krejčím, jenž odehrál 62 minut, doma vyzrála nad Udinese a vyhrála 2:1. Radovala se i Fiorentina, jenž zvítězila nad Atalantou 2:0. Frosinone doma díky dvěma rychle po sobě jdoucími brankami Piatka podlehlo Janovu 1:2 a o výhře Turína rozhodl až v závěru Zaza. Parma poté díky trefě navrátilce Gervinha smetla Empoli 1:0. Fotbalovou show večer předvedl AC Milán, jenž porazil Sassuolo poměrem 4:1. Dvě branky zaznamenal Španěl Suso, jednou se trefil Franck Kessie a poslední branku měl na svědomí Samu Castillejo.