Příbram zaskočila rozjetou Boleslav, Opava veze body ze Slovácka

Dukla zůstává i po deseti odehraných zápasech na konci tabulky, přestože se v utkání se Zlínem ujala vedení. Skóre otevřel již v 18. minutě Tetour, ale krátce po změně stran upravil Beauguel na konečných 1:1. Pražský klub má tedy na svém kontě pouhé čtyři body.

Opava pod taktovkou nového kouče opět zabrala a veze si důležité body ze Slovácka. O první branku se postaral Kuzmanovič, v závěru utkání již na konečných 2:0 upravil Juřena. Slezský nováček se tak posunul v tabulce do jejího středu a dostal více klidu do dalších utkání.

Mladá Boleslav se v posledních kolech prezentovala dobrou efektivitou v koncovce, ale proti Příbrami se trápila. Vyhlášený střelec Komličenko se sice trefil, ale do vlastní branky. Zvýšil tak náskok soupeře z první půle, který obstaral Fantiš. Autor úvodní branky pak upravil osm minut před koncem na konečných 3:0 pro Příbram.

Olomouc si svůj jubilejní 1000. prvoligový zápas příliš neužila. Liberec je poslal domů s výpraskem 3:0, hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Falty. První branku zaznamenal ve 25. minutě Kačaraba, ve druhé půli se pak střelecky prosadili ještě Koscelník a Hybš.

10. kolo první ligy:

Dukla Praha - Fastav Zlín 1:1 (1:0)
Branky: 18. Tetour - 48. Beauguel. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Ratajová. ŽK: Miloševič, Raspopovič, Djuranovič - Beauguel, Buchta. Diváci: 1831.
Dukla: Rada - Miloševič, Raspopovič, Ďurica, Chlumecký - Kott (56. Doumbia), Bezpalec, Tetour - Brandner, Holenda (70. Djuranovič), Schranz (84. Bilovský). Trenér: Skuhravý.
Zlín: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič - Matejov (88. Libor Holík), Podio, Hronek (67. Slaměna), Jiráček, Bartošák - Beauguel, Železník (72. Jakubov). Trenér: Bílek

FK Příbram - FK Mladá Boleslav 3:0 (1:0)
Branky: 22. a 82. Fantiš, 49. vlastní Komličenko. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Kotalík. ŽK: Květ, Rezek - Pauschek, Komličenko.
Příbram: Švenger - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel - Průcha, Květ (78. Kilián) - Hlúpik, Mingazov (65. Rezek), Antwi - Fantiš (85. Voltr). Trenér: Csaplár.
M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš (76. Novák) - Takács, Mareš (46. Matějovský) - Diviš (46. Džafič), Ladra, Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber.

FC Slovácko - SFC Opava 0:2 (0:1)
Branky: 23. Kuzmanovič, 87. Juřena. Rozhodčí: Nenadál - Hrabovský, Pospíšil. ŽK. Zajíc, Navrátil - Kuzmanovič, Zapalač, Schaffartzik, Kayamba. Diváci: 3986.
Slovácko: Daněk - Juroška, Krejčí, Hofmann, Divíšek - Janošek - Kalabiška (58. Navrátil), Sadílek (76. Zajíc), Havlík, Rezek (65. Kubala) - Kuchta. Trenér: Kordula.
Opava: Šrom - Simerský, Schaffartzik, Svozil - Hrabina, Zavadil, Jursa, Zapalač - Kuzmanovič (77. Janetzký) - Puškáč (68. Kayamba), Smola (82. Juřena). Trenér: Kopecký.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 3:0 (1:0)
Branky: 25. Kačaraba, 76. Koscelník, 90.+6 Hybš. Rozhodčí: Proske - Kotík, Mokrusch - Příhoda (video). ŽK: Mashike Sukisa - Jemelka. ČK: 82. Falta (Olomouc). Diváci: 3890.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Aarons (67. Koscelník), Breite, Oscar, Ševčík, Malinský (88. Hybš) - Mashike Sukisa (84. Oršula). Trenér: Hornyák.
Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (59. Yunis), Houska, Texl (74. Nešpor), Falta - Plšek. Trenér: Jílek.