Buffon: Inkasovaná branka mě vždycky na***e!

Paris Saint-Germain to s obhajobou mistrovského titulu myslí vážně. Po sedmi kolech mají na svém kontě plný počet 21 bodů při skóre 24:6. Naposledy si výběr kouče Thomase Tuchela poradil s Remeší 4:1, když otočil nepříznivě vyvíjející se utkání ještě do poločasu. V brance se po delší době objevila italská legenda Gigi Buffon, který i přes výhru našel negativa.

Touha vyhrávat a nedostávat góly z něj prýští i po dlouhých letech, které tráví na vrcholné scéně. Nejinak tomu bylo ve středu večer. Když se totiž Xavier Chavalerin postaral už ve druhé minutě o první branku zápasu, Buffon zuřil.

„Pokaždé mě děsně na***e, když dostanu gól. Na tom se nic nezměnilo ani po mém příchodu do Paříže. Je to normální. Všechny zápasy bych nejraději končil jako vítěz s vychytanou nulou,“ řekl po utkání novinářům italský brankář.

„Hráli jsme dobře. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát i sedmý zápas v řadě,“ liboval si čtyřicetiletý bývalý strážce svatyně italského Juventusu Turín. Svými góly se o to postarali dvakrát Cavani, Neymar a Meunier.

Jestli si Buffon myslel, že bude jasnou jedničkou, tak se spletl. V Alphonsovi Areolovi má totiž více než zdatného konkurenta. Francouzský odchovanec PSG je totiž v očích kouče Tuchela mužem číslo jedna, což ale Buffon respektuje.

„Ve všech velkých klubech najdete dva výborné brankáře. Stačí se podívat na Real, který má Courtoise s Navasem. S Alphonsem si rozumíme. Vše je v pohodě,“ prozradil Buffon, který by kromě francouzského titulu chtěl uspět i v Lize mistrů.