Barca selhala s posledním, Vaclík vychytal Real, Chelsea vyřadila Liverpool, Dortmund nastřílel 7 gólů

Pořádný šok zažili ve španělské lize hráči Barcelony, když prohráli na půdě posledního Leganes 1:2, přestože po brance Coutinha vedli. Sedmigólovou kanonádu předvedl v Bundeslize Dortmund, když rozstřílel Norimberk.

V anglickém ligovém poháru si ve šlágru třetího kola poradila Chelsea s Liverpoolem 2:1, když Blues vývoj duelu otočili až v samotném závěru. Sladkou výhru 3:0 nad Realem Madrid mohl slavit gólman Sevilly Tomáš Vaclík.

Pro Barcu šlo o první soutěžní porážku v této sezoně, přitom k výhře měla nakročeno velmi dobře. Již ve 12. minutě skóroval Coutinho a chvíli na to mohl zvýšit Messi, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Ještě do poločasu však musel dva výborné zákroky předvést Ter Stegen, ale po změně stran už německý gólman kapituloval.  V 52. minutě vyrovnal hlavou El Zhar a za minutu otočil skóre Óscar Rodríguez.

Španělská liga - 6. kolo:

Bilbao - Villarreal 0:3 (66. Fornals, 80. Funes Mori, 89. Toko Ekambi)

Leganés - FC Barcelona 2:1 (52. El Zhar, 53. Óscar Rodríguez - 12. Coutinho

FC Sevilla - Real Madrid 3:0 (17. a 21. André Silva, 39. Ben Yedder)

Valencia - Vigo 1:1 (25. Batshuayi - 82. Aspas).

Německá liga - 5. kolo:

Düsseldorf - Leverkusen 1:2 (90.+4 Hennings z pen. - 50. a 60. Volland)

Dortmund - Norimberk 7:0 (32. a 58. Reus, 9. Bruun Larsen, 49. Hakimi, 74. Akanji, 85. Sancho, 88. Weigl)

Lipsko - Stuttgart 2:0 (45.+1 Orban, 80. Augustin)

Mohuč - Wolfsburg 0:0

Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 3:1 (56. Plea, 65. T. Hazard, 85. Elvedi - 74. Rebič).

Francouzská liga - 7. kolo:

Amiens - Rennes 2:1 (51. Gnahoré, 66. Gouano - 81. Grenier)

Bordeaux - Lille 1:0 (7. Kamano)

Caen - Montpellier 2:2 (10. Chaví, 63. Bammou - 37. Delort, 51. Le Tallec)

Dijon - Lyon 0:3 (16. a 19. Dembélé, 35. Terrier)

Marseille - Štrasburk 3:2 (41. Payet z pen., 44. Sanson, 90.+1 Germain - 27. Lala, 89. Da Costa)

Nimes - Guingamp 0:0

Paris St. Germain - Remeš 4:1 (5. a 44. Cavani, 24. Neymar z pen., 55. Meunier - 2. Chavalerin).