Chelsea a Barcelona ztrácely body, Arsenal udeřil během tří minut s Evertonem

Velice nabitý program přináší celá pětice všech velkých evropských soutěží, v nichž je, bylo nebo bude k vidění několik prestižních duelů. V dosavadním průběhu se dařilo zatím Deportivu Alavés, jež vyhrálo vysoko 5:1 nad Rayo Vallecanem, či Realu Sociedad, který i bez dvou vyloučených hráčů dotáhl souboj na půdě nováčka do zdárného vítězství.

Anglická Premier League nám otevřela brány již svého šestého kola, které bylo otevřeno remízou Watfordu s Fulhamem. Sršně se namlsaly skvělým vstupem do nové sezony, ovšem po čtyřech výhrách v řadě pak podlehly Rudým ďáblům a nyní pouze remizovaly s nováčkem ligy. Doposud stoprocentní bilanci si drží Liverpool, jenž na Anfield Road přemohl Southampton 3:0 již v prvním poločase. Na tenkém ledě se i nadále prochází José Mourinho, jehož svěřenci na Old Trafford pouze remizovali s nováčkem soutěže z Wolverhamptonu.

Londýnské derby mezi West Hamem a Chelsea branku nenabídlo, ale dvě trefy mohli spatřit fanoušci na Emirates. Arsenal udeřil proti Evertonu během tří minut ve druhém poločase, kdy Lacazette a Aubameyang rozhodli o výhře 2:0.

Zajímavé utkání má za sebou páté kolo nejvyšší španělské soutěže, kde hráči San Sebastianu nejprve v 64. minutě dali úvodní branku duelu, ovšem pak se o sedm minut později nechali poprvé vyloučit a v 82. minutě se dokonce dostali do dvojího oslabení, které nakonec proti Huesce úspěšně ubránili.  Zatímco Villarreal se rozešel smírně s Valencií 0:0, Sevilla si proti Levante zastřílela. Český brankář Tomáš Vaclík chytil penaltu a nakonec pomohl svému týmu k výhře 6:2. Večer poté překvapivě ztrácela body Barcelona, která doma pouze remizovala s Gironou 2:2. Po brance si připsali Messi a Piqué.

S ohledem na atraktivitu francouzské ligy nám bohužel ztratil papírově druhý nejsilnější celek soutěže, jenž tentokrát neuspěl ani proti Nimes a remizoval tak před zraky vlastních fanoušků 1:1. Pro Monako je to již pátá ztráta za sebou a zlepšení prozatím v nedohlednu.

Alespoň jeden bod za remízu zachraňoval v závěru utkání na hřišti Hoffenhaimemu Dortmund, za nějž se prosadil Pulišič. Hosté se přitom chvíli před vyrovnáním museli smířit s červenou kartou pro Dialla, jenž nedovoleným způsobem zastavil na branku unikajícího soupeře.

Neapol dokázala vyloupit FC Turín 3:1. Již ve čtvrté minutě se trefil Insigne, kterého následoval Verdi. Po změně stran snížil Belotti, ale autor úvodní branky upravil na konečný výsledek. Římané překvapivě padli na půdě Boloně, když se o branky postarali Mattiello a Santander. Juventus si poradil s Frosione. Mezi střelce se zapsal i Ronaldo, kterého následoval Bernardeschi.

Premier League, 6. kolo:

Fulham - Watford 1:1 (78. Mitrović - 2. Gray)
Burnley - Bournemouth 4:0 (39. Vydra, 41. Lennon, 84. a 89. Barnes)
Cardiff - Manchester City 0:5 (32. Agüero, 35. B. Silva, 44. Gündogan, 67. a 89. Mahrez)
Crystal Palace - Newcastle 0:0, Leicester - Huddersfield 3:1 (19. Iheanacho, 66. Maddison, 75. Vardy - 5. Jorgensen)
Liverpool - Southampton 3:0 (10. vlastní Hoedt, 21. Matip, 45. Salah)
Manchester United - Wolverhampton 1:1 (18. Fred - 53. Moutinho)
Brighton - Tottenham 1:2 (90. Knockaert - 42. Kane z penalty, 76. Lamela)
West Ham - Chelsea 0:0
Arsenal - Everton 2:0 (56. Lacazette, 59. Aubameyang)

LaLiga, 5. kolo:

Huesca - Real Sociedad 0:1 (64. Merino)
Vallecano - Alavés 1:5 (30. De Tomás - 8. Navarro, 34. a 77. Ibai, 56. Calleri, 90+5. Burgui)
Celta - Valladolid 3:3 (5. a 54. Aspas, 9. Gomez - 39. Plano, 65. Unal, 90+4. Suárez)
Eibar - Leganés 1:0 (52. Kike)
Getafe - Atlético 0:2 (14. vlastní Soria, 60. Lemar)
Real Madrid - Espanyol 1:0 (41. Asensio)
Levante - Sevilla 2:6 (12. Roger, 90. Kjaer vl. - 11., 35. a 45. Ben Yedder, 21. Carrico, 49. André Silva, 59. Sarabia)
Villarreal - Valencia 0:0
Betis - Athletic 2:2 (51. Bartra, 68. Canales - 7. Williams, 18. R. García)
Barcelona - Girona 2:2 (19. Messi, 63. Piqué - 45. a 51. Stuani)

Serie A, 5. kolo:

Sassuolo - Empoli 3:1 (13. Boateng, 57. Ferrrari, 83. Di Francesco - 1. Caputo)
Parma - Cagliari 2:0 (20. Inglese, 47. Gervinho)
Fiorentina - SPAL 3:0 (18. Pjaca, 28. Milenković, 56. Chiesa)
Sampdoria - Inter 0:1 (90+4. Brozović)
Bologna - AS Řím 2:0 (36. Mattiello, 59. Santander)
Chievo - Udinese 0:2 (76. De Paul, 90. Lasagna)
Lazio - Janov 4:1 (7. Caicedo, 23. a 89. Immobile, 53. Milinković-Savić - 46. Piatek)
AC Milán - Atalanta 2:2 (2. Higuaín, 61. Bonaventura - 54. Gómez, 90+2. Rigoni)
Frosinone - Juventus 0:2 (81. Ronaldo, 90. Bernardeschi)

Ligue 1, 6. kolo:

Monaco - Nîmes 1:1 (27. Falcao - 19. Briancon)
Lille - Nantes 2:1 (10. José Fonte, 67. Ikoné - 82. Coulibaly)
Angers - Toulouse 0:0
Montpellier - Nice 1:0 (35. Laborde)
Remeš - Dijon 0:0
Saint-Étienne - Caen 2:1 (48. Khazri z penalty, 65. Kolodziejczak - 31. Fajr)
Štrasburk - Amiens 3:1 (48. Lala, 66. Cornet, 86. vlastní Adenon - 45. Krafth)
Rennes - PSG 1:3 (11. vlastní Rabiot - 45. Di María, 61. Meunier, 83. Choupo-Moting)
Guingamp - Bordeaux 1:3 (70. z penalty Thuram - 53. Kamano, 80. Karamoh, 90+4. De Préville)
Lyon - Marseille 4:2 (27. Aouar, 51. a 60. Traoré, 74. Fekir z penalty - 39. Thauvin, 82. N'Jie)

Bundesliga, 4. kolo:

Stuttgart - Düsseldorf 0:0
Augsburg - Werder 2:3 (45. Koo, 47. Max - 34. Kruse, 36. M. Eggestein, 76. Klaassen)
Hertha - Gladbach 4:2 (31. a 63. Ibišević, 34. Lazaro, 73. Duda - 29. Hazard z penalty, 67. Plea)
Hoffenheim - Dortmund 1:1 (44. Joelinton - 84. Pulisic)
Norimberk - Hannover 2:0 (76. vlastní Anton, 77. Knoll)
Wolfsburg - Freiburg 1:3 (61. Mehmedi - 7. Sallai, 21. Petersen, 50. Frantz)
Schalke - Bayern 0:2 (8. James, 64. Lewandowski z penalty)
Leverkusen - Mainz 1:0 (62. Havertz)
Frankfurt - RB Lipsko 1:1 (26. Fernandes - 54. z penalty Forsberg)