Liverpool v přestřelce porazil Paříž, Inter otáčel s Tottenhamem

Liga mistrů za sebou má úvodní duely v základní skupině. Do hry se dostala Barcelona, která na Nou Campu neměla problém s PSV Eindhoven, který i díky dvěma brankám Lionela Messiho porazila 3:0. V dalším utkání otočil Inter dzuel s Tottenhamem v samotném závěru a zvítězil 2:1. Ve šlágru pak na Anfieldu hostil Liverpool Paris SG. Pětigólovou přestřelku nakonec rozhodl střídající Firmino v nataveném čase.

Na San Siru si fanoušci museli na první trefu počkaž až do druhého poločasu, když vypálil Eriksen, sám si pak našel odražený míč a s pomocí teče bránícího hráče přeloboval gólmana Handanoviče. Když už to vypadalo, že Spurs odjedou z Itálie se třemi body, napřáhl za hranicí pokutového území Icardi a nechytatelným volejem k tyči vyrovnal. Ve druhé minutě nastaveného času přišel pro londýnský celek, který rozhodně nepřijel v nejsilnějším složení, šok. Matias Vecino se postaral o otočení výsledku a o tři body pro tým kouče Luciana Spalettiho.

Barcelona byla proti PSV jasným favoritem a podle toho to na hrací ploše vypadalo. Katalánci diktovali tempo hry a míč drželi na svých kopačkách. První branka přišla ve 32. minutě, když se prosadil Messi. Ve druhé půli přidal branku Dembéle abylo rozhodnuto. Španělský celek ale nepolevoval ve svém snažení, za což byl odměněn ještě dvěma góly. Na tříbrankový rozdíl zvýšil znovu Messi a v závěru, když domácí hráli bez vyloučeného Umtitiho zkompletoval Argentinec hattrick.

1. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina A:

Monako - Atlético Madrid 1:2 (1:2)

Branky: 18. Grandsir - 31. D. Costa, 45.+1 Giménez. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Stewart (všichni Skot.).

FC Bruggy - Dortmund 0:1 (0:0)

Branka: 85. Pulisic. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.).

Skupina B:

Inter Milán - Tottenham 2:1 (0:0)

Branky: 85. Icardi, 90.+2 Vecino - 53. Eriksen. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.).

FC Barcelona - PSV Eindhoven 4:0 (1:0)

Branky: 32., 77. a 87. Messi, 75. Dembélé. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.). ČK: 79. Umtiti (Barcelona).

Skupina C:

Liverpool - Paris St. Germain 3:2 (2:1)

Branky: 31. Sturridge, 36. Milner z pen., 90.+2 Firmino - 40. Meunier, 83. Mbappé. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.).

CZ Bělehrad - Neapol 0:0

Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

Skupina D:

Galatasaray Istanbul - Lokomotiv Moskva 3:0 (1:0)

Branky: 9. G. Rodrígues, 66. Derdiyok, 90.+4 Inan z pen. Rozhodčí: Rocchi - Tonolini, Meli (všichni It.). ČK: 87. Ndiaye (Galatasaray).

Schalke - FC Porto 1:1 (0:0)

Branky: 64. Embolo - 75. Otávio z pen. Rozhodčí: Gil - Nevado, Barbero (všichni Šp.).