Český debakl, další italská pohroma i otočka ve Švédsku. Hrála se Liga Národů i přáteláky

Místo nápravy zpackaného duelu s Ukrajinou přišla další facka. Fotbaloví reprezentanti prohráli s Ruskem 1:5, čímž stanovili nejhorší výsledek v historii českého fotbalu. Neuspěla také česká U21. Liga národů nabídla duel skupiny A mezi Portugalskem a Itálií a dalších sedm utkání včetně střetu Švédska s Tureckem.

Čeští reprezentanti navázali na neúspěch z Uherského Hradiště a podlehli debaklem Rusku 5:1, což jen zvýraznilo vlnu nevole na adresu reprezentačního lodivoda Karla Jarolíma, jehož role je nyní v kritickém ohrožení.

Na neúspěch seniorského výběru zareagoval stejně i celek Vítězslava Lavičky. Jedenadvacítka podlehla v domácím prostředí Řecku 1:2 a znemožnila si tak možnost kvalifikovat se na závěrečný šampionát.

V Lize národů se střetli dva giganti v podobě Portugalska a Itálie. Italové vstupovali do duelu jako outsider, poté co se nekvalifikovali na MS v Rusku. Navíc první utkání v Lize národů pro ně dopadlo smírně, když doma remizovali s Polskem 1:1.

V Lisabonu se do přestávky nic velkého neudálo, ale na začátku toho druhého se trefil André Silva. Čímž byl i stanoven konečný výsledek 1:0 pro domácí Portugalsko.

V dalších ukáních nedokázali Švédi přehrát Turky, i přestože vedli 2:0. Zápas skončil vítězsvím Turků 2:3, poté co Akbaba skóroval v 88. a 92. minutě. Skotsko přemohlo Albánii 2:0, Černá Hora porazila doma Litvu 2:0, Srbsko remizovalo s Rumuskem 2:2 (Stanciu branka z pen.) a v Lize D uspělo Kosovo a Malta s Azerbajdžánem se rozešli smírně stejně jako Andorra s Kazachstánem.