Votroci nakonec dokázali otočit proti Vlašimi, Jihlava si komplikuje postup, prohrála totiž ve Varnsdorfu

Další zápas jako na houpačce předvedly Pardubice, které v minulém kole možná až trochu překvapivě padly 2:0 ve Vlašimi a nyní stejným poměrem porazily jednoho z aspirantů na postup do nejvyšší české soutěže. Za povedeným výkonem bude patrně stát výhoda domácího prostředí, v němž se svěřencům trenéra Jiřího Krejčího minimálně v rámci ligy dobře daří. Proti Budějovicím se prosadil Černý a tři body pak v závěru pojistil Petráň.

Sezona fotbalistů Sokolova nabrala hned jiného tempa, když se po třech prohrách v samotném úvody sezony dostavily dvě remízy a následně i dvě výhry. Hráči Baníku si tak po výhře nad doposud nevýraznou Chrudimí připsali i skalp Žižkova, jenž porazili 1:0.

V neděli dokázal zabojovat Hradec Králové, který nakonec vyzrál na Vlašim 3:1. První poločas branku nenabídl, ale změně stran překonal obranu domácích Fotr. O devět minut později ale dokázal srovnat stav Durdevic a poté Votroci skóre otočili díky Zorvanovi a Vilkanovi.

Chrudim si na hřišti Táborska připsala cenné body. Autorem jediné branky utkání byl Krčál, jenž proměnil penaltu. Táborsko se tak stále drží na sestupovém předposledním místě s pěti body, Chrudim naopak postupuje na jedenáctou příčku se sedmi body.

Ještě loni prvoligová Jihlava si zkomplikovala cestu za návratem do Fortuna ligy. Na půdě Varnsdorfu totiž prohrála 0:1, zde rozhodl v 66. minutě domácí Kozma. Jihlava se drží na třetím místě zajišťujicí účast v baráži o první ligu a má na svém kontě 14 bodů, o dva body méně má nyní sedmý Varnsdorf.

Prostějov je ve formě. Po skalpu brněnské Zbrojovky si další tři body připsal i za zápas proti někdejšímu účastníkovi první ligy Znojmu. O malé senzaci rozhodl v 61. minutě Koudelka, jenž zaznamenal jedinou branku utkání. Znojmo je tak na děleném předposledním místě s Táborskem, Prostějov naopak nečekaně osídluje šestou příčku.

FNL, 7. kolo:

Pardubice - České Budějovice 2:0 (52. Černý, 85. Petráň)
Sokolov - Žižkov 1:0 (51. Dvořák II.)
Ústí nad Labem - Brno 2:2 (31. Jindráček, 54. Procházka - 7. Růsek, 26. Krejčí)
Vítkovice - Třinec 3:1 (25. Motyčka, 30. Končal, 51. Súkenník - 21. Kušnír)
Hradec Králové - Vlašim 3:1 (56. Durdevic, 60. Zorvan, 77. Vilkanova - 47. Fotr)
Táborsko - Chrudim 0:1 (29. Krčál z pen.)
Varnsdorf - Jihlava 1:0 (66. Kozma)
Znojmo - Prostějov 0:1 (61. Koudelka)