Barcelona nadělila Huesce osm branek! Manchester United se vzchopil, Watford šokoval Tottenham

Londýnský Arsenal se na další tři body poměrně dosti nadřel. V neděli změřil síly s velšským Cardiffem a výhru obstaral až v 81. minutě Lacazette. Zbylé dvě trefy anglického velkoklubu zařídili Mustafi a Aubameyang. Manchester United po dvou prohrách zvítězil na hřišti Burnley 2:0, obě branky vstřelil útočník Romelu Lukaku. Třetí branku z penalty mohl přidat Pogba, ten se ale mýlil. Zbytečnou červenou kartu dostal za nesportovní chování Marcus Rashford. Tottenham inkasoval dvě branky během 7 minut a ve Watfordu prohrál 1:2.

Posílený Liverpool zatím naplňuje svou roli coby jako jednoho z aspirantů na titul dokonale. Ve čtyřech utkáních doposud nenašel svého přemožitele a inkasoval zatím jenom jediný gól. Ten mu vstřelil až nyní Leicester, který tím jen korigoval prohru 1:2. Na podobně dobré cestě je také londýnská Chelsea, která zasypala Bournemouth řadou střel, avšak zásadní průlom přišel až v 72. minutě, kdy skóre otevřel Pedro.

Fotbalisté Olympique Lyon se asi nechali unést svým losem Ligy mistrů, neboť v Lize již podruhé prohráli. Tentokrát to bylo na domácí půdě proti týmu OGC Nice, za nějž se prosadil Saint-Maximin. Ve šlágru kola v neděli večer Monako podlehlo Marseille 2:3. Na konci prvního poločasu otevřel skóre Kostas Mitroglu, Tielemans a Falcao ale po pauze utkání otočili. Jenže pak se konal druhý obrat. Ve 74. minutě srovnala hvězda Marseille Florian Thauvin a výhru zajistil Olympiku Valere Germain, jenž se trefil proti svému bývalému klubu.

Náladu si alespoň částěčně spravili svěřenci trenéra AC Milán Gennara Gattusa, kteří po nezdaru v Neapoli (kde vedli 2:0, ale nakonec prohráli 2:3) zdolali AS Řím. Ačkoliv mužstvo z hlavního města nedrželo střelecký krok se svým soupeřem, až do 95. minuty drželo remízový výsledek, jenž nakonec překazil střídající žolík Patrick Cutrone. Neapol zažila v Janově ostudný večer a domácí Sampdorii podlehla 0:3. V utkání mezi Sassuolem a FC Janovem padlo hned osm branek a domácí porazili Janov 5:3. O výhře Lazia nad Frosinone rozhodla jediná branka, ve 49. minutě skóroval Alberto.

Jisté štěstí se neusmálo na hráče Dortmundu, kteří v úvodním kole nejvyšší německé soutěže poměrně v klidu přejeli Lipsko 4:1, avšak po příjezdu do Hannoveru nedokázali dát ani gól a nyní pro změnu remizovali 0:0. Oproti tomu Bayern navázal na výhru v kole prvním a tři góly nasázel také v kole druhém. Jeho cesta za obhajobou tedy začala více než dobře. Lipsko se s nováčkem Bundesligy také trápilo. Lipsko doma přivítalo ligového nováčka Düsseldorf. Hosty poslal do vedení krátce po změně stran Zimmermann. Stav byl srovnán v 68. minutě zásluhou Augustina. Schalke doma podlehlo berlínské Hertě 0:2, domácí Cagliuri neproměnil penaltu a za hosty se trefil dvakrát Ondrej Duda, vyloučen navíc byl Konoplyanka ze Schalke.

Tvrdý náraz zaznamenává Atlético Madrid, jenž v zápase s Celtou Vigo tahalo za ten kratší provaz a navíc muselo dohrávat i o deseti. Svěřenci Diega Simeoneho si tak připisují už druhou ztrátu v sezoně. Barcelona po dvou minutách prohrávala s Huescou 0:1, jenže co nevidět to bylo 2:1 ve prospěch pro Katalánce, kteří v poločase vedli 3:2. Hlavní show přišla až ve druhé půli, kde Barcelona vstřelila hned pět branek a vyhrála 8:2! Dvě branky dal Messi, dvě Suarez, po jednom skórovali Alba, Dembele, Rakitic a jednoho "vlastňáka" si dal Pulido. Ne zrovna povedený večer zažil český brankář Tomáš Vaclík. Jeho FC Sevilla prohrála derby s Realem Betis Sevilla 0:1, reprezentačního gólmana překonal v 80. minutě Joaquín.

Premier League, 4. kolo:

Leicester - Liverpool 1:2 (63. Ghezzal - 10. Mané, 45. Firmino)
Brighton - Fulham 2:2 (67. a 84. z penalty Murray - 43. Schürrle, 62. Mitrović)
Crystal Palace - Southampton 0:2 (47. Ings, 90+3. Höjbjerg)
Everton - Huddersfield 1:1 (36. Calvert-Lewin - 34. Billing)
Chelsea - Bournemouth 2:0 (72. Pedro, 85. Hazard)
West Ham - Wolverhampton 0:1 (90+3. Traoré)
Manchester City - Newcastle 2:1 (7. Sterling, 52. Walker - 30. Yedlin)
Cardiff - Arsenal 2:3 (45+2. Camarasa, 70. Ward - 11. Mustafi, 62. Aubameyang, 81. Lacazette)
Burnley - Manchester United 0:2 (27. a 44. Lukaku)
Watford - Tottenham 2:1 (69. Deeney, 76. Cathcart - 54. Lucas)

Ligue 1, 4. kolo:

Lyon - Nice 0:1 (50. Saint-Maximin)
Nimes - Paris St. Germain 2:4 (63. Bobichon, 67. Savanier z pen. - 36. Neymar, 40. Di María, 77. Mbappé, 90.+2 Cavani)
Angers - Lille 1:0 (60. Traoré)
Dijon - Caen 0:2 (21. Crivelli, 90.+4 Beauvue)
Guingamp - Toulouse 1:2 (45. Thuram - 2. Gradel, 12. Sangare)
Reims - Montpellier 0:1 (77. Oyongo)
Štrasburk - Nantes 2:3 (21. Ajorque, 81. Da Costa - 34. Mitrovič vl., 45.+1 Evangelista, 59. Sala)
Saint-Étienne - Amiens 0:0
Rennes - Bordeaux 2:0 (12. Andre, 16. Bensebaini)
Monako - Marseille 2:3 (48. Tielemans, 53. Falcao - 45+1. Mitroglu, 74. Thauvin, 90. Germain)

Serie A , 3. kolo:

AC Milán - AS Řím 2:1 (40. Kessié, 90+5. Cutrone - 58. Fazio)
Bologna - Inter 0:3 (67. Nainggolan, 82. Candreva, 85. Perišič)
Parma - Juventus 1:2 (33. Gervinho - 2. Mandžukič, 58. Matuidi)
Fiorentina - Udinese 1:0 (73. Benassi)
Atalanta - Cagliari 0:1 (45. Barella)
Chievo Verona - Empoli 0:0
Lazio - Frosinone 1:0 (49. Alberto)
Sampdoria - Neapol 3:0 (11. a 32. Defrel, 75. Quagliarella)
Sassuolo - Janov 5:3 (34. Boateng, 38. Lirola, 41. Babacar, 45+2. Spolli, 62. Ferrari - 27. a 83. Piatek, 70. Pandev)

Bundesliga, 2. kolo:

Hannover - Dortmund 0:0
Augsburg - Mönchengladbach 1:1 (12. Gregoritsch - 68. Pléa)
Frankfurt - Brémy 1:2 (54. z penalty Haller - 21. Osako, 90+6. Rashica)
Hoffenheim - Freiburg 3:1 (50. a 63. Szalai, 90+5. Kramarić - 36. Heintz)
Leverkusen - Wolfsburg 1:3 (24. Bailey - 36. vlastní Özcan, 55. Weghorst, 60. Steffen)
Norimberk - Mainz 1:1 (48. Ishak - 25. Mateta)
Stuttgart - Bayern 0:3 (37. Goretzka, 62. Lewandowski, 76. Müller)
RB Lipsko - Düsseldorf 1:1 (68. Augustin - 47. Zimmermann)
Schalke 04 - Hertha Berlín 0:2 (15. a 90+6. Duda)

LaLiga, 3. kolo:

Getafe - Valladolid 0:0
Eibar - Real Sociedad 2:1 (26. Cardona, 90. Charles - 15. Willian José z penalty)
Villarreal - Girona 0:1 (54. Stuani)
Celta Vigo - Atlético Madrid 2:0 (46. M. Gómez, 52. Aspas)
Real Madrid - Leganés 4:1 (17. Bale, 50. a 61. Benzema, 66. Ramos z pen. - 24. Carrillo z pen.)
Levante - Valencia 2:2 (13. a 33. Roger - 16. Čeryšev, 51. z penalty Parejo)
Alaves - Espanyol 2:1 (57. Baston, 59. Sobrino - 42. z penalty Baptistao)
Barcelona - Huesca 8:2 (16. a 61. Messi, 24. Pulido vlastní, 39. a 90+1 z pen. Suarez, 48. Dembele, 52. Rakitič, 81. Alba - 2. Cucho, 42. Gallar)
Real Betis Sevilla - FC Sevilla 1:0 (80. Joaquín)