Zlín vysoko vyhrál na Slovácku, gólově se prosadili čtyři různí hráči

Fotbalisté Zlína zvítězili v derby na Slovácku jasně, 4:0. Domácí byli v zápase mírným favoritem, přesto ho těžce nezvládil. Každý ze čtyř gólů dal jiný hráč a Zlín tedy předvedl perfektní týmový výkon, který ho posunul na páté místo, o pouhý bod za pražskou Spartu. Slovácko se naopak nachází s devíti body na osmém místě a o bod za ním je tandem v podobě Příbram - Bohemians.

První velkou šanci zápasu si vypracovali hosté. Beauguelovu střelu však vychytal slovácký brankář Daněk. O deset minut později, v 18. minutě, už však Zlín skóroval., když se z pokutového kopu prosadil Poznar. Ve 27. minutě přidal druhý gól hostů, když si odražený míč našel Lukáš Bartošák, technickou střelou ho zamířil přímo do šibenice a Slovácko vědělo, že je v problémech.

V 54. minutě navíc Zlín přidal třetí gól, když Traoré přihrával Železníkovi, který následně nasadil jesle Daňkovi a letos tak vstřelil svůj první ligový gól. Poslední hřebík do rakve Slovácka zatloukl Zlín o necelých deset minut později. V 63. minutě střílel na bránu z ostrého úhlu Matejov a míč zaplul přímo pod břevno. Zápas už skončil rozdílem čtyř gólů pro hosty a fanoušci Slovácka na něj budou chtít co nejrychleji zapomenout.