Bordeaux v nastaveném čase zmrazilo Monako, šlágr německé ligy ovládl Dortmund

Všech pět TOP evropských lig bylo na programu během posledního srpnového víkendu. V anglické Premier League byl poutavý duel mezi Newcastlem a Chelsea, jemuž předcházel souboj Wolverhamptonu s Manchesterem City nebo londýnské derby Arsenalu s West Hamem. V italské Serii A pak zápasy Juventusu s Laziem Řím a Neapoli s AC Milán.

Manchester City pouze remizoval na půdě nováčka v podobě Wolverhamptonu. Vlci dali první gól zápasu v 57. minutě, o 12 minut později vyrovnával obránce hostů Aymeric Laporte. Arsenal si ve 3. kole připsal první body do ligové tabulky, když dokázal zvítězit 3:1 nad West Hamem, ačkoliv od 25. minuty prohrával.

Neapol prohrávala s AC Milán po gólech, které dali Bonaventura a Calabria.Ve druhém poločase však přišel obrat, postupně se trefili dvakrát Zielinski a Mertens a Neapol vyhrála 3:2

V bundeslize se hned v prvním kole utkal Wolfsburg se silným Schalke, které bude letos hrát základní skupinu Ligy mistrů. Domácí byli sice outsiderem zápasu, přesto šli po půlhodině hry do vedení, v 85. minutě srovnal z penalty Bentaleb, v nastaveném čase druhého poločasu však vstřelil vítězný gól ve prospěch domácích Ginczek. Dortmund si doma smlsnul na Lipsku 4:1, a to i navzdory tomu, že se hosté již v první minutě ujali vedení. O obrat se postaral Dahoud s Witselem.

Monako by rádo drželo krok s PSG, ovšem už na začátku ročníku si připsalo druhou ztrátu. Ta byla nyní o poznání citelnější, neboť se jednalo o porážku, která přišla až ve třetí minutě nastavení.

Premier League, 3. kolo:

Wolverhampton - Manchester City 1:1 (57. Boly - 69. Laporte)
Arsenal - West Ham 3:1 (30. Monreal, 70. Diop (vl.g.), 90+2. Welbeck - 25. Arnautovič)
Bournemouth - Everton 2:2 (75. King (pen.), 79. Aké - 56. Walcott, 66. Keane)
Huddersfield - Cardiff 0:0
Southampton - Leicester 1:2 (52. Bertrand - 56. Gray, 90+2. Maguire)
Liverpool - Brighton 1:0 (23. Salah)
Watford - Crystal Palace 2:1 (53. Pereyra, 71. Holebas - 78. Zaha)
Fulham - Burnley 4:2 (4. Seri, 36. a 38. Mitrović, 83. Schürrle - 10. Hendrick, 41. Tarkowski)
Newcastle - Chelsea 1:2 (83. Joselu - 76. z penalty Hazard, 87. vlastní Yedlin)

Ligue1, 3. kolo:

PSG - Angers 3:1 (12. Cavani, 51. Mbappé, 66. Neymar - 22. Mangani (pen.))
Amines - Reims 4:1 (22. Gnahore, 58. Ghoddos, 67. Konaté, 73. Konaté - 84. Cafaro)
Montpellier - Saint Etienne 0:0
Nantes - Caen 1:1 (80. Sala (pen.) - 37. Crivelli)
Nice - Dijon 0:4 (67. Aguerd, 83. Haddadi, 86. Keita, 90+2. Keita)
Toulouse - Nimes 1:0 (80. Gradel (pen.))
Lille - Guingamp 3:0 (7. Xeka, 10. a 73. Bamba)
Bordeaux - Monaco 2:1 (48. z penalty a 90+3. Kamano - 63. Pellegri)
Marseille - Rennes 2:2 (54. Ocampos, 74. vlastní Bensebaini - 38. z penalty Bourigeaud, 45+1. Sarr)

Serie A, 2. kolo:

Juventus - Lazio 2:0 (30. Pjanič, 75. Mandžukič)
Neapol - AC Milán 3:2 (53. Zielinski, 67. Zielinski, 80. Mertens - 15. Bonaventura, 49. Calabria)
SPAL - Parma 1:0 (49. Antenucci)
Cagliari - Sassuolo 2:2(10. a 73. Pavoletti - 53. Berardi, 90+9. z penalty Boateng)
Janov - Empoli 2:1 (6, Piatek, 18. Kouamé - 90+4. Mráz)
Fiorentina - Chievo 6:1 (8. Milenković, 42. Gerson, 49. a 90. Benassi, 71. Chiesa, 90+3. Simeone - 76. Tomović)
Frosinone - Bologna 0:0Inter - Turín 2:2 (7. Perišić, 32. De Vrij - 55. Belotti, 68. Meïté)
Udinese - Sampdoria 1:0 (9. De Paul)

Bundesliga, 1. kolo:

Brémy - Hannover 1:1 (85. Gebre Selassie - 76. Weydandt)
Düsseldorf - Augsburg 1:2 (39. Raman - 57. Hinteregger, 76. Hahn)
Freiburg - Frankfurt 0:2 (10. Müller, 82. Haller)
Hertha - Norimberk 1:0 (27. Ibiševič)
Wolfsburg - Schalke 2:1 (33. Brooks, 90+4. Ginczek - 85. Bentaleb (pen.))
Mönchengladbach - Leverkusen 2:0 (55. Hofmann (pen.), 58. Johnson)
Mainz - Stuttgart 1:0 (76. Ujah)
Dortmund - RB Lipsko 4:1 (21. Dahoud, 40. Vlastní Sabitzer, 43. Witsel, 90+1. Reus - 1. Augustin)

LaLiga, 2. kolo:

Alavés - Betis 0:0
Atlético Madrid - Vallecano 1:0 (63. Griezmann)
Valladolid - Barcelona 0:1 (57. Dembélé)
Espanyol - Valencia 2:0 (63. Granero, 68. Iglesias)
Girona - Real Madrid 1:4 (16. B. García - 39. z penalty Ramos, 52. z penalty a 80. Benzema, 59. Bale)
Sevilla - Villarreal 0:0