Janktovi soutěžní premiéra vyšla a jako náhradník skóroval. Matějů hrál 120 minut, Krejčí pohár proseděl

Stabilní český reprezentant Jakub Jankto se hned v premiérovém soutěžním utkání za Sampdorii Janov blýskl vítěznou brankou, kterým svému novému zaměstnavali zařídil postup v poháru přes třetiligové Viterbese.

Bývalý slávistický středopolař se po přestupu z Udinese prosadil dvakrát už v přípravě a střeleckou formu si přenesl také do soutěžní sezony.

Pohárové klání sice odstartoval na lavičce náhradníků, ale Sampdoria se s outsiderem trápila a do druhé půle tak šel i mladý český krajánek. V 75. minutě pak Jankto svou levačkou zlomil odpor Viterbese a zařídil těsnou výhru.

Kromě Jankta, jehož klub v letní přípravě neprohrál a to narazil na Fulham nebo Watford, o víkendu v Coppa Italia nastoupil i Aleš Matějů v dresu Brescie. Ačkoliv hrál dvaadvacetiletý příbramský odchovanec s minulostí v Plzni či Brightonu celý zápas včetně prodloužení, prohře na pokutové kopy nezabránil a dále jde hostující Novara.

Nedostalo se naopak na Ladislava Krejčího z Boloně, jehož tým před domácím publikem zdolal Calcio Padova po trefách Džemailiho a Dijkse 2:0.

Samotná Serie A startuje již příští víkend. Zatímco Janktova Sampdoria přivítá v neděli Fiorentinu, Krejčího Boloňa bude hosit SPAL. Barákovo Udinese se pak představí na půdě Parmy, která má status nováčka.