Příbram deklasovala Duklu, Plzeň hubeně porazila Zlín

V sobotu byly na programu čtyři zápasy fotbalové Fortuna Ligy. Karviná zavítala do Jablonce, Opava přivítala v Brně Liberec, Dukla zajížděla do nedaleké Příbrami a Plzeň hostila Zlín.

V zápase Jablonce s Karvinou byli jasným favoritem domácí, kteří si letos zahrají základní skupinu Evropské ligy. To potvrdil ve 28. minutě Jan Chramosta gólem po individuální šanci. V úplném závěru prvního poločasu zvýšil na 2:0 po přihrávce Trávníka Doležal. V 53. minutě zvýšil na 3:0 pro Jablonec Masopust a Slezané věděli, že dnes se budou pravděpodobně domů vracet bez bodů. V 72. minutě si navíc dal vlastní gól karvinský Janečka a gól Budínského z nastaveného času druhého poločasu už byl pro Karvinou pouze malou útěchou.

V Brně přivítala Opava Liberec v zápase, který neměl jasného favorita. Celý zápas byl také vyrovnaný a šance, po které padl v 62. minutě gól Liberce byla spíše ojedinělá. V 76. minutě srovnal skóre na 1:1 z penalty opavský Kuzmanovič. Zápas byl již dohrán v klidu a oba týmy si domů vezou bod.

Nováček z Příbrami totálním způsobem deklasoval pražskou Duklu, která je společně s Karvinou jediným týmem, který nemá po čtyřech odehraných kolech na kontě ani bod. Za Příbram se ve druhém poločase postupně trefili Skácel, Slepička, Matoušek a Fantiš.

V zápase Plzně se Zlínem padl pouze jeden gól a trefil ho v 77. minutě po celozápasové převaze Plzně Michael Krmenčík, o němž se hojně spekuluje v souvislosti s přestupem do belgického Clubu Bruggy. Zápas nedohrál Jan Kopic, jenž si nechal v závěru zápasu dát druhou žlutou kartu.

Fortuna:liga, 4. kolo

Jablonec - Karviná 4:1 (2:0)