Nová etapa Chelsea začala výhrou nad Huddersfieldem, dařilo se i Tottenhamu

Po Manchesteru United, který během páteční předehrávky nastartoval svou novou kampaň výhrou nad Leicesterem, se nám během sobotního dne naplno rozjelo několik velkých soutěží, v nichž se doposud dařilo zejména papírovým favoritům. Nezaváhala jak Chelsea, tak ani Tottenham, zato pro nováčky Premier League to byl černý den.

Tottenham, jenž nebyl na přestupovém trhu vůbec aktivní, se na půdě Newcastlu představil ve starém známém složení a minimálně v prvním poločase byl lepším celkem, což potvrdil dvěma góly. Domácí ve druhé půli sahali alespoň po remízu, avšak ani tu se jim nakonec vydolovat nepovedlo.

Ostrou ligovou premiéru na lavičce Chelsea má za sebou nový trenér Maurizio Sarri a minimálně v prvním kole vycházelo vše v jeho prospěch. Hráčům Blues několik minut trvalo, než se dostali do zápasu, avšak pak s příchodem první branky v čtyřiatřicáté minutě jej postupně začali kontrolovat. V samotném závěru z toho byl na hřišti Huddersfieldu velice příznivý výsledek 3:0.

Sobota by se dala nazvat černým dnem nováčků, jež se v nejvyšší anglické soutěži představili po delší odmlce. Řeč je prozatím o Cardiffu, který nestačil na Bournemouth, a posléze i o Fulhamu, jenž doma padl s Crystal Palace. Poslední zápas dne má na programu Wolverhampton a uvidíme, jestli alespoň on toto prokletí zlomí.

Wolverhampton dokázal remizovat s Evertonem, jenž hrál v deseti lidech od 40. minuty, kdy dostal červenou kartu Phil Jagielka.

Premier League - 1. kolo:

Manchester United - Leicester 2:1 (3. Pogba z penalty, 83. Shaw - 90. Vardy)
Newcastle - Tottenham 1:2 (11. Joselu - 8. Vertonghen, 18. Alli)
Bournemouth - Cardiff 2:0 (24. Fraser, 90+1. Wilson)
Fulham - Crystal Palace 0:2 (41. Schlupp, 80. Zaha)
Huddersfield - Chelsea 0:3 (34, Kanté, 45. z penalty Jorginho, 80. Pedro)
Watford - Brighton 2:0 (35. a 54. Pereyra)
Wolverhampton - Everton 2:2 (44. Neves, 80. Jimenez - 17. RIcharlison, 67. Richarlison)

Ligue 1 - 1. kolo:

Nantes - Monako 1:3 (90+2. Sala - 69. Lopes, 80. Jovetič, 83. Falcao)
Angers - Nimes 3:4 (33. Capelle, 51. Fulgini, 55. Traoré - 4. Thioub, 76. Depres, 85. Ripart, 88. Depres)
Lille - Rennes 3:1 (45. Mothiba, 54. Pepe, 68. Bamba - 43. Grenier)
Montpellier - Dijon 1:2 (5. Mendes - 51. Tavares, 90+1. Coulibaly)
Nice - Reims 0:1 (2. Doumbia)
St. Etienne - Guingamp 2:1 (45. Khazri, 80. Diony - 56. Thuram (pen.))