Olomouc vykročila do Evropy úspěšně. Do Kazachstánu si veze dvoubrankový náskok

Olomouc v boji o Evropskou ligu rozhodně nedělá ostudu. Před vlastními diváky svěřenci Václava Jílka v úvodním zápase porazili kapského soupeře 2:0 a do odvety si vezou komfortní náskok. Kajrat Almata hrála od 37. minuty v početní nevýhodě, ale ve druhé půli se vykartoval i Vepřek, což je pro klub z Hané ztráta do dalšího zápasu.

Sigma vstoupila do utkání aktivněji a ovoce sklízela již ve 21. minutě. Martin Sladký přesnou střelkou vymetl šibenici soupeře a otevřel skóre utkání. Na hosty dopadl tlak a Sujumbajev po faulu na Pilaře předčasně opustil hrací plochu.

Hladové domácí publikum na Andově stadiónu se dočkalo další branky, když Pilař nádhernou trefou osamocen ve vápně poslal míč k tyči. Hosté se ale nadechovali ke snížení. Pomohlo jim k tomu i další vyloučení, které tentokrát bylo na straně Sigmy. Vepřek zamířil do sprch, ale i tak se skóre již neměnilo.

Úvodní utkání 3. předkola Evropské ligy:

Sigma Olomouc - Kajrat Almaty 2:0 (1:0)
Branky: 21. Sladký, 50. Pilař. Rozhodčí: Irrati - Preti, Liberti (všichni It.). ŽK: Vepřek, Kalvach - Eseola. ČK: 68. Vepřek - 37. Sujumbajev. Diváci: 6118.
Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach, Houska - Pilař (64. Hála), Plšek (85. Yunis), Falta - Nešpor (75. Zahradníček). Trenér: Jílek.
Almaty: Plotnikov - Lunin, Bateau, Politevič, Sujumbajev - Isael, Elek, Juan Felipe, Aršavin (53. Kuat) - Eseola (57. Eppel), Islamchan (79. Iličevič). Trenér: Ferrer.