Alisson debutoval na Anfieldu, Řím nestačil na Real, Neapol přehrála Dortmund a Chelsea se radovala po penaltách

Liverpool má za sebou vítěznou generálku na start Premier League proti West Hamu United, při níž si odbyl debut na Anfield Road nový brankář Reds Alisson.

Turín sice ve městě Beatles skóroval zásluhou kanonýra Belottiho, ale Reds překvapení nepřipustili a zástupce Serie A přehráli poměrem 3:1. Prsty v tom měli Roberto Firmino, Wijnaldum a Sturridge, jemuž asistovala letní posila Xherdan Shaqiri.

Chelsea čeká v prvním ligovém kole výjezd na půdu Huddersfieldu a poslední prověrku před ostrými boji obstaral Olympique Lyon. Blues chyběl již druhý zápas v řadě Thibaut Courtois a tak se mezi tři tyče postavil Polák Bulka, jehož ve druhém dějství vystřídal nováček Robert Green.

Na Stamford Bridge během devadesáti branek branka nepadla a rozhodovat musely pokutové kopy, které nakonec ovládl domácí soubor nového manažera Sarriho. Své pokusy proměnili Jorginho, Barkley, Marcos Alonso, Azpilicueta i Hazard, v trikotu francouzského velkoklubu naopak nebyl úspěšný Pape Diop.

Real Madrid narazil v rámci International Champions Cupu na AS Řím a na MetLife Stadium v New Jersey si připsal triumf 2:1. V obou brankách Bílého baletu měl prsty Gareth Bale, jenž jednou skóroval a podruhé asistoval Marco Asensiovi. Jediný úspěch Vlků zaznamenal sedm minut před koncem Nizozemec Kevin Strootman, jemuž přihrával Patrik Schick.

Borussia Dortmund už v přípravě nevyhrála třikrát za sebou. Naposledy ve švýcarském St. Gallenu nestačila na Neapol, které podlehla 1:3. Trenéra SSC Carla Ancelottiho potěšili střelci Milik, Maksimovič a José Callejón, jenž se prosadil v první minutě nastavení. Za tým BVB, na jehož lavičce nově sedí švýcarský odborník Lucien Favre, korigoval výsledek útočník Maximilian Philipp, s tím, že nová akvizice Axel Witsel si ještě premiéru neodbyla.