Slavia živí svůj sen o LM díky penaltě. Na Ukrajinu se vydá v lehké nevýhodě

Slavia stále žije svůj sen, že si v této sezóně zahraje Ligu mistrů. V prvním zápase třetího předkola přivítala na své půdě ukrajinský celek Dynamo Kyjev a rozešla se nakonec smírně 1:1. V Edenu nakonec zachránila jednobrankové manko proměněnou penaltou a za týden se rozhode na půdě soupeře. Vítěz poté změří síly v posledním kole s Lutychem či Ajaxem Amsterdam.

Již první poločas nabídl bojovnou hru s minimem velkých šancí. Více možností otevřít skóre měli hosté, ale až po změně stran se diváci dočkali branek. V 82. minutě se střelecky prosadil Benjamin Verbič, kterému poslal míč Sydorčuk. Slovinské křídlo překonalo domácího brankáře Koláře a Slavia byla pod tlakem. Až v samotném závěru však Kedziora poslal ve svém vápně k zemi Tecla a kromě žluté karty musel sledovat i pokutový kop domácích. Ten bez problémů proměnil Hušbauer.

3. předkolo Ligy mistrů, 1. zápas

Slavia Praha - Dynamo Kyjev 1:1
Branky: 90+5. Hušbauer z pen. - 82. Verbič. Rozhodčí: Pawson - Betts, Hussin (všichni Angl.). ŽK: Hušbauer, Coufal - Bujalskij, Kedziora. Diváci: 19.370.
Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Sýkora (86. Olayinka), Zmrhal (80. Baluta) - Škoda (60. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Kyjev: Bojko - Kedziora, Burda, Kádár, Morozjuk - Bujalskij (68. Šepelijev), Sydorčuk - Cygankov (90. Andrijevskij), Garmaš, Verbič - Besedin. Trenér: Chackevič.