Weber: Na české poměry to byla slušná jízda, pro domácí asi až moc krutá

Nedělní odpoledne nabídlo velice zajímavou bitvu v rámci třetího kola české nejvyšší soutěže. Mladá Boleslav přicestovala na půdu Karviné. Oba celky do té doby vycházely bodově na prázdno. Středočeský tým nakonec v divoké přestřelce uspěl a odvezl si výhru 4:3. Pro domácí krutá porážka, jak sám přiznal i bývalý kouč Karviné Jozef Weber.

Tým Romana Nádvorníka stále tápe, přestože se dokázal již střelecky prosadit. Fanoušci jsou nervózní a během utkání se dožadovali jeho odvolání. Weber byl ve zcela jiné situaci, neboť jeho u postranní čáry přátelsky pozdravili a dali tak najevo, že na jeho služby na severu Moravy nezapomněli.

První poločas skončil za nerozhodného stavu 1:1, ale po změně stran se diváci dočkali gólových hodů. Úspěšněji nakonec dopadl pro Boleslav, proto i Weber měl na tiskové konferenci po zápase spokojenost na své straně.

„Musím říct, že jsme byli na české poměry svědky velice atraktivního utkání. Třikrát jsme šli do vedení, dvakrát domácí vyrovnali. Měli jsme dobrý vstup do utkání a šanci, po gólu jsme ale začali hrát opatrně,“ popisoval utkání před novináři v útrobách karvinského stadiónu.

„O přestávce jsme si k tomu něco řekli a druhá půle už byla o něčem jiném, hráli jsme aktivně a dokázali dávat branky. Pro domácí krutá porážka, pro nás hrozně důležité výhra,“ přiznal po utkání Weber, který byl za první tři body rád. Jeho svěřenci v dalším ligovém kole změří síly se zatím stoprocentní Slavií.