Už se to pomalu přibližuje tomu, co bychom chtěli hrát, chválil po utkání s Opavou trenér sešívaných

Slavia během páteční předehrávky na svého soupeře vlítla a minimálně v prvním poločase jej zasypala celou řadou střel, ze kterých mohla vytěžit mnohem více než jeden pouhý gól. A i když to byly v závěru zápasu pěkné nervy, při nichž se sešívaní báli o výsledek, v rámci výkonu nebylo dle trenéra Trpišovského co vytknout.

„Utkání mělo dvě pasáže, do pětašedesáté minuty jsme podali velice kvalitní výkon. Dali jsme dvě branky, vytvořili jsme spoustu šancí. Pak jsme ale ztratili půdu pod nohama, a to i kvůli výbornému výkonu Opavy. Byla tu obrovská vlhkost, bylo to náročné. Jsem rád, že jsme to zvládli – výsledkově i za tři body. I vlastní vinou jsme si způsobili víc problémů. Mrzí mě ten inkasovaný gól. Koledovali jsme si a Opava si ho navíc zasloužila,“ cituje klubový web slova svého lodivoda.

Sešívaní ale přeci jenom vše dotáhli do zdárného konce, v němž zazářila i nová posila klubu. Peter Olayinka nastoupil do poslední fáze zápasu, v níž měl za úkol zaměstnat již zcela určitě unavené obranné řady soupeře, které se často nebály podnikat útočné výpady se záměrem vyrovnat skóre. A i když jeho gól přišel pár sekund před finálním hvizdem, určitě se počítá, neboť jen potvrdil to, s čím do utkání přišel.

„Šel do hry za stavu 2:1. Měli jsme v plánu vystřídat ofenzivní hráče, pokud bude stav příznivý. Jejich posty jsou nejnáročnější na běhání, je u nich nejdelší regenerace. Plán byl, že do hry půjdou Baluta, Škoda a Olayinka. Chtěli jsme ho ukázat a postupně zapracovat do týmu, budeme ho potřebovat do dalších zápasů. Potřebujeme, aby se hráči sžívali,“ uvedl dvaačtyřicetiletý trenér.

A přestože Opava předvedla ve druhém poločase podobně bojový výkon jako většinu zápasu prvního kola nejvyšší české soutěže se Spartou, byl šéf lavičky Slavie z více než 90 % týmového výkonu spokojen. Jeho mužstvo během měření sil s Opavou totiž předvedlo jak schopnou kombinační hru, tak i protiútočný fotbal a dobře se adaptovalo na podmínky utkání, což by se jistě mohlo hodit v bojích o Ligu mistrů.

„Výkon se blížil tomu, co bychom chtěli doma hrát. Vážím si toho, že to bylo proti organizované Opavě, je to velice konkurenceschopný tým. Z 90 % převažují pozitiva, máme 9 bodů, dali jsme 10 gólů a měli hodně šancí. Výkony byly velice slušné, ale je pořád na čem pracovat. Panuje spokojenost s přístupem hráčů, výkonností a někdy i produktem, co dovedou vytvořit. Chceme bojovat o každého diváka, jsem rád, že to hráči chápou, někdy to dohráváme i na riziko. Chceme, aby nebezpečných situací bylo co nejvíc. Negativa jsou určitě zranění, s Opavou jsme dostali zbytečný gól, byly tam neproměněné šance. Všechno je to o gólech, jeden nešťastný moment může kormidlo zápasu otočit jinam,“ dodal pro web slavia.cz Jindřich Trpišovský.