Juventus přetlačil na penalty hvězdy MLS, Arsenal zdolal v rozstřelu Chelsea i díky Čechovi

Juventusu sice v Americe chybí několik hvězd včetně Cristiana Ronalda, ale i tak má kouč Max Allegri k dispozici silné mužstvo, které se v noci ze středy na čtvrtek postavilo hvězdám MLS, kteří pro změnu nemohli počítat se Zlatanem Ibrahimovičem či Davidem Villou. Protože v normální hrací době skončil duel 1:1 (trefili se Martinez a Favilli), šlo se do penaltového rozstřelu a ten již ovládla mírně favorizovaná Stará dáma.

V rámci International Champions Cupu pak došlo na londýnské derby mezi Arsenalem a Chelsea. Tu poslal ze vzduchu do vedení již po pěti minutách obránce Rüdiger a když už se zdálo, že to Blues dotáhnou do konce, ve třetí minutě nastaveného času se povedlo vyrovnat dorážejícímu útočníkovi Lacazettemu. I v tomto případě došlo na penalty, ve kterých byl šťastnější soubor trenéra Unaie Emeryho, v jehož svatyni stál Petr Čech.

Mistr Premier League z roku 2016 Leicester City remizoval 1:1 s Valencií, s tím, že jediným střelcem Lišek byl Iheanacho. Southampton přehrál Celtu Vigo, které nepomohly ani trefy Sista a Aspase, protože za Svaté udeřili Austin, Armstrong a Elyounoussi, jenž vše pečetil v devadesáté minutě. Benfica nestačila na Lyon, o jehož výhře 3:2 rozhodl sedm minut před koncem Terrier.