Sparta zvítězila v Jablonci, Teplice deklasovaly Duklu

V neděli byly na plánu dva zápasy fotbalové FORTUNA:LIGY. Nejdřív se utkaly Teplice s Duklou Praha, od 18:00 pak hostí Jablonec pražskou Spartu.

V zápase Teplic s Duklou byli favoritem domácí a hned od úvodního výkopu také diktovali tempo hry. V 19. minutě s přehledem proměnil šanci po centru Kroba Vaněček a poslal tak Teplice do vedení. Ještě před koncem poločasu, ve 38. minutě, vstřelil Teplice druhý gól zápasu, tentokrát se po centru trefil Tomáš Vondrášek.

Tlak domácích pokračoval i ve druhé půli, přičemž ve 49. minutě zvýšil na 3:0 po přihrávce Patrika Žitného Jakub Hora, který v 55.minutě přidal i svůj druhý gól v zápase, a sice po přihrávce Alexe Krále. Za stavu 4:0 se do gólové šance dostali také Pražané, za které v 65. minutě snížil na 4:1 Ivan Schranz. V 79. minutě vstřelil gól Vaněček, který doklepl do prázdné brány přihrávku od Siima Lutse. V 89. minutě upravil skóre na konečných 5:2 hlavou hostující Lukš Holík.

První poločas zápasu Jablonce se Spartou ovládli domácí, kterým se však nepodařilo vstřelit gól a do kabin se tedy o poločase šlo za bezbrankového stavu. V 53. minutě se dokázal prudkou ránou zpoza vápna prosadit hostující Guélor Kanga, který tak poslal Spartu do vedení. V 68. minutě se dostal k odraženému míči po střele Srdjana Plavšiče Vukadinovič a zvýšil na 2:0 pro Spartu.

Až v úpném závěru zápasu se Jablonci podařilo vstřelit kontaktní gól, a sice po centru Trávníka míč do odkryté části brány usměrnil David Lischka.

FORTUNA:LIGA, 2. kolo

Teplice - Dukla Praha 5:2 (2:0)
Branky: 19. Vaněček, 38. Vondrášek, 50. Hora, 55. Hora, 79. Vaněček - 66. Schranz, 89. Holík
ŽK: 51. Krob - 44. Hanousek, 80. Tetour
Sestava Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković, Kučera – Trubač (46. Moulis), Hora, Žitný (61. Luts) – Vaněček (82. Červenka)
Sestava Dukla: Rada – Milošević, Ostojić, Chlumecký, Podaný – Holík, Daniel Tetour, Marek Hanousek (56. Schranz), Douděra – Holenda (74. Bilovský), Breda (46. Štursa)