Vrba: Tři góly bychom dostávat neměli, ale protentokrát to beru na sebe

Přípravná utkání jsou skvělou příležitostí k tomu, aby si trenéři všech týmů vyzkoušeli nové taktiky a hráči se postupně dostali do optimální kondice pro nadcházející sezonu. Podobně k tomu přistupují i hráči Plzně a zejména trenér Pavel Vrba, který během utkání s českobudějovickým Dynamem sáhl ke změně taktiky.

Mistrovská Plzeň má za sebou první polovinu přípravy, během níž si doposud nemohla stěžovat na nějaký větší problém. Po zápasech s Doubravkou, Klatovy nebo Sokolovem Viktoriáni zaznamenali neuvěřitelných 15 gólů, přičemž sami ani jednou neinkasovali, a tak vstupovali do utkání s Českými Budějovicemi v patřičné psychické pohodě. V zápase, který nakonec z pohledu Plzně skončil 4:3, byl velice záživný zejména první poločas, v němž padlo rovných šest branek.

„Naši hráči se asi dívali na mistrovství světa, protože to vypadalo podobně (utkání Francie s Argentinou). Na jednu stranu jsem rád, že padalo tolik gólů, lidi to pak baví více. Na druhou stranu dostat tři branky je hodně. To ovšem musím vzít na sebe, v prvních 15 minutách jsme zkoušeli něco, co nám moc nešlo, a to jsem si vymyslel já. Po přechodu na náš způsob hry už to vypadalo jinak,“ řekl v rozhovoru pro klubový web trenér Pavel Vrba.

Něco málo k hodnocení přidal i hrdina utkání Jakub Řezníček, jenž i díky proměněnému pokutovému kopu zaznamenal kýžený hattrick. „Spokojený s tím samozřejmě jsem, ale je škoda, že jsme první poločas nedokázali vyhrát,“ řekl třicetiletý útočník s tím, že by chtěl poděkovat Michaelu Krmenčíkovi, který ho nechal zahrát penaltu. „Původně ji chtěl kopat, ale nechal mi ji, abych si dal hattrick,“ cituje klubový web hráčova slova.

Viktoriáni se nyní po české části přípravy vydají do rakouského Westendorfu, kde změří síly s ruským Achmatem Groznyj, domácím Wackerem Innsbruck a ukrajinským Dynamem Kyjev. Během této příležitosti konečně dojde k dlouho slibovanému zúžení kádru, jenž by měl čítat 22 členů bojujících o místo v základní sestavě a 3 gólmany.