Belgie v roli favorita obstála i proti Tunisku, Němci se zachránili až v nastavení

Belgie plní dál roli velkého favorita tohoto turnaje a také s druhým soupeřem ve skupině si hladce poradila. Tunisko nakonec inkasovalo pět branek a dvě měl na svědomí Romelu Lukaku, který se se čtyřmi trefami hlásí spolu s Ronaldem o korunku krále střelců tohoto turnaje.

Skóre otevřel již v šesté minutě Hazard, který po faulu na jeho osobu proměnil pokutový kop. O deset minut později navýšil náskok Rudých ďáblů Lukaku, kterému poslal skvělý míč Mertens. Africký soupeř ale dokázal rozjetou Belgii zaskočit, když Bronn hlavou ve vápně překonal Courtoise. V závěru první půle však Lukalu vrátil klid svého týmu, když zvýšil na 3:1.

Po změně stran se dál Belgičané tlačili do vápna soupeře a druhý gól si připsal i Eden Hazard po přihrávce De Bruyneho. V závěru byl střelecky při chuti i Batshuayi, ale lehkou černou kaňkou může být fakt, že Tunisko před závěrečným hvizdem také ještě rozvlnilo sítě po trefě Chazrího.

Mexiko vstoupilo i do druhého svého utkání aktivněji, ale muselo se potýkat s defenzivním valem, který Jižní Korea vystavěla. V 26. minutě proměnil pokutový kop Calos Vela, když Son Hung-min střelu do vápna odrazil rukou. Asijský tým byl také nebezpečný, ale několik vypracovaných šancí nedokázal přetavit v branku.

Po změně stran rozhodl o důležitém náskoku Javier Hernández, který se zasekávačkou zbavil bránícího hráče a překonal bezmocného brankáře soupeře. Ve třetí minutě nastavení se o snížení postaral Son Hung-min.

Německo potřebovalo nutně získat tři body se Švédskem, ale i druhý zápas aktuálního mistra nebyl přesvědčivý. Hosté se mohli dostat do vedení již zkraje utkání, kdyby byla odpískána penalta po faulu na Forsberga. Severská země přeci jen v první půli přesně zacílila, když krátce po nuceném střídání Rudyho překonal vyběhnutého Neuera Toivonen.

Po změně stran Německo začalo tlačit a soupeře přehrávat na plné čáře, což sebou přineslo ovoce. Po závaru před švédskou brankou se prosadil Reus, který srovnal stav na 1:1. Němci dál hledali možnosti, jak otočit stav ve svůj prospěch, ale nedařilo se. Boateng v závěru obdržel druhou žlutou kartu a dostal svůj tým do oslabení. Spása přišla až v samotném závěru utkání, kdy se po hloupém faulu Durmaze trefil Toni Kroos z přímého kopu a zajistil svému týmu důležité tři body.

Belgie - Tunisko 5:2 (3:1)

Branky: 6. z pen. a 51. E. Hazard, 16. a 45.+3 Lukaku, 90. Batshuayi - 18. Bronn, 90.+3 Chazrí. Rozhodčí: Marrufo - Rockwell (oba USA), Zumba (Salv.) - Geiger (video, USA). ŽK: Sasí (Tun.). Diváci: 44 190.
Belgie: Courtois - Alderweireld, Boyata, Vertonghen - Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco - Mertens (86. Tielemans), Lukaku (59. Fellaini), E. Hazard (68. Batshuayi). Trenér: Martínez.
Tunisko: Bin Mustafá - Bronn (24. Naggúz), S. bin Júsif (41. Binaluání), Maríá, A. Maalúl - Chauí, Schirí, Sasí (59. Slití) - F. bin Júsif, Chazrí, Badrí. Trenér: N. Maalúl.

Korea - Mexiko 1:2 (0:1)

Branky: 90.+3 Son Hung-min - 26. Vela z pen., 66. Hernández. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Durdevič (všichni Srb.) - Orsato (video, It.). ŽK: Kim Jong-kwon, I Jong, I Sung-u, Čong U-jong (všichni Korea). Diváci: 43 472.
Korea: Čche Hjon-u - I Jong, Čang Hjon-su, Kim Jong-kwon, Kim Min-u (84. Hong-čchol) - Mun Son-min (77. Čong U-jong), Ču Se-čong (64. I Sung-u), Ki Song-jung, I Če-song - Hwang Hi-čchan, Son Hung-min. Trenér: Šin Te-jong.
Mexiko: Ochoa - Álvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo - Layún, Herrera, Guardado (68. Márquez) - Vela (77. G. Dos Santos), Hernández, Lozano (71. Corona). Trenér: Osorio.

Německo - Švédsko 2:1 (0:1)

Branky: 48. Reus, 90.+5 Kroos - 32. Toivonen. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.) - Turpin (video, Fr.). ŽK: Boateng - Ekdal, Larsson. ČK: 82. Boateng. Diváci: 44 287.
Německo: Neuer - Kimmich, Boateng, Rüdiger, Hector (87. Brandt) - Rudy (31. Gündogan), Kroos - Müller, Draxler (46. Gomez), Reus - Werner. Trenér: Löw.
Švédsko: Olsen - Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson - Claesson (74. Durmaz), Larsson, Ekdal, Forsberg - Berg (90. Thelin), Toivonen (78. Guidetti). Trenér: Andersson.