Real vyhrál finále Ligy mistrů. Co vlastně Los Blancos dokázali?

Real Madrid vyhrál v Kyjevě svou třináctou trofej pro vítěze Ligy mistrů. Ta má ale vítěze každý rok. Proč je tedy právě letošní vítězství Bílého baletu tak unikátní? Zde jsou některé z mnoha důvodů!

Neporazitelnost ve finále

Real Madrid prohrál třikrát finále PMEZ a jednou koneckonců i s Liverpoolem. Od vzniku nového formátu soutěže v roce 1993 se dostal Real Madrid do finále sedmkrát a ani jednou nenašel přemožitele.

V Amsterdamu v roce 1998 Bílý balet vyzrál nad Juventusem poměrem 1:0. O dva roky později zdolali Los Blancos v Paříži Valencii a o další dva roky v památném glasgowském finále zvítězili nad Bayerem Leverkusen 2:1.

Po dvanáctileté pauze v Lisabonu 2014 porazil Real Madrid městského rivala Atletico Madrid 4:1 po prodloužení. Stejného soupeře na penalty v Miláně zdolali před dvěma lety, loni v Cardiffu na ně byl krátký Juventus poměrem 1:4 a v sobotu večer v Kyjevě zase sílu Bílého baletu poznal anglický Liverpool.

Sergio Ramos vyrovnávající skóre v 93. minutě ve finále Ligy mistrů v Lisabonu 2014 posílá zápas do prodloužení