Finále LM: Slzy v očích Salaha, minely Kariuse a parádní nůžky Balea

Aktuální ročník Ligy mistrů zná již svého vítěze. Real Madrid dokázal v Kyjevě uspět i potřetí v řadě a porazil 3:1 Liverpool. Finálový duel nabídl hned celou řadu emotivních momentů, které výrazně ovlivnili utkání. Mezi střelce Bílého baletu se zapsali Benzema a střídající Bale.

Aktivněji začal Liverpool, který ve svém útoku opět registroval nejlepšího ostrovního střelce Mohameda Salaha. Egyptský kanonýr si však ve 26. minutě po souboji s Ramosem poranil rameno a po pár minutách ho musel střídat Lallana. Neuběhlo ani deset minut a musel střídat také Real, neboť Carvajal si poranil levý kotník a nemohl dál pokračovat.

Po změně stran se fanoušci konečně dočkali branek. Prvně rozvlnil sítě Karim Benzema, který potrestal obrovskou chybu brankáře Kariuse. Liverpool ale dokázal obratem zareagovat, když Navase překonal Mané, který anglickému klubu vrátil naději.

Ta však vyhasla s příchodem Garetha Balea, který po pár minutách na hrací ploše parádními nůžkami vrátil vedení španělskému královskému klubu. Velšský útočník pak upravil na konečných 3:1 střelou z dálky, kterou Karius trestuhodně podcenil a připsal si další hrubou chybu.