Schmelzer to balí a Dortmund si bude po dvou letech volit nového kapitána...

Jak uprostřed pracovního týdne zaznělo na serveru kicker.de, čtvrtý tým bundesligové sezony, který sídlí ve vestfálském Signal Iduna Parku, bude hledat nového kapitána. Ve funkci totiž po dvou letech a na vlastní žádost končí třicetiletý obránce Marcel Schmelzer.

Dvojnásobný mistr Německa z let 2011 a 2012 je odchovancem žlutočerných barev a na své srdeční adrese odehrál celou dosavadní profesionální kariéru. V nedávno skončeném ligovém ročníku zasáhl do 18 zápasů, s tím, že během 1493 minut poskytnutého času neskóroval a na své konto si připsal 3 žluté karty.

Zkušený zadák, který si před pěti lety zahrál finále Champions League, naposledy vedl tým BVB s kapitánskou páskou v přátelském utkání proti Los Angeles FC, které na kalifornské půdě skončilo po brankách domácího Kovare a Philippa 1:1. Schmelzer odehrál kompletních 90 minut, což o sobě mohli říci už jen čtyři hráči hostů.

Borussii, která by chtěl i na podzim spoléhat na schopnosti belgického snajpa Michy Batshuayie, tak čeká volba nového vůdce kabiny. Kandidátů se nabízí hned několik, ale nepředbíhejme.