Slavia porazila Viktorii, Brno má téměř jistý sestup

Zbrojovka Brno doma nestačila na Jablonec poměrem 0:3 a její šance na udržení jsou už jen ryze matematické. Druhý sestupující tým by mohla být Karviná, která podlehla Dukle 1:3. Ve hře však zůstává i Baník remizující s Mladou Boleslaví 0:0. V podvečerním šlágru porazila doma Slavia porazila Plzeň 2:0 a tři kola před koncem snížila náskok na šest bodů.

Brno po domácí prohře s Jabloncem 0:3 má téměř nulovou šanci na udržení. Jablonec šel do vedení už ve 21. minutě a brzy zvýšil z penalty Považanec. Závěrečnou trefu vstřelil ten stejný hráč v 67. minutě a poslední Zbrojovka ztrácí na patnáctou Karvinou šest bodů.

Právě předposlední tým, Karviná, prohrál a má stejně bodů jako čtrnáctý Baník. Karvinský tým nestačil doma na Duklu a podlehl jí 1:3. Za domácí skóroval Kalabiška, jenž po poločase vyrovnával na 1:1 po úvodní trefě Djuranoviče. Dukla ale ve druhém poločase ještě dvakrát udeřila, konkrétně Holík a Milosevič, což jí zajistilo tři body.

Slovan Liberec dal Jihlavě gól do šatny a v poločase vedl 1:0, i přesto ale týmu z Vysočiny podlehl. Dvořák prvně vyrovnal a o patnáct minut později zvrátil vedení na stranu Jihlavy, které jen pečetil v 80. minutě Ikaunieks. I Jihlava byla adeptem na sestup, dnešní tři body jí však výrazně pomohly.

V souboji Mladé Boleslavi s Baníkem Ostrava branka nepadla a Baník tak musí v závěrečných kolech pořádně zabojovat, aby se udržel a nevrátil do druhé ligy. Utkání bylo bohaté na šance i na žluté karty, do černého se však nikdo netrefil.

Sigma Olomouc si stále drží teoretickou naději na účast v předkolech Ligy mistrů, sobotní remíza s Klokany to však Sigmě zkomplikovala. Stoper Sigmy Jemelka poslal Klokany do vedení vlastním gólem ve 14. minutě a má jediné štěstí, že jeho spoluhráč Plšek svým gólem v 82. minutě zajistil Olomoucským alespoň bod.

Souboj mezi Slavií a Plzní byl překvapivě jednoznačný. Hosté vlastně nevěděli, co mají hrát a jsou rádi, že si odvážejí pouze dvougólový příděl. Boj o titul stále pokračuje.

Zbrojovka Brno - Jablonec 0:3 (0:2)

Branky: 21. Masopust, 28. Považanec z pen. , 67. Považanec
Žluté karty: 79. Lutonský, 82. Juhar
Domácí: Melichárek – Sukup, Vraštil, Pavlík, Lutonský – Polák, Kratochvíl (75. Pilík) – Acosta, Škoda (46. Bazeljuk), Ashiru (28. Juhar) – Růsek, trenér: Pivarník
Hosté: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek – Hübschman – Masopust (82. Diviš), Trávník, Považanec, Jovović (54. Zelený) – Doležal (73. Chramosta), trenér: Rada
Diváci: 2216
Rozhodčí: Královec – Paták, Pochylý

Karviná - Dukla Praha 1:3 (0:1)

Branky: 48. Kalabiška – 30. Djuranović, 50. Holík, 61. Milošević
Žluté karty: 85. Kalabiška, 90+2. Letic4. Holík, 69. Ostojić , 87. Holenda
Domácí: Le Giang – Štěrba, Dreksa, Hošek, Eismann – Panák, Janečka (77. Voltr) – Lingr (46. Letić), Budínský, Kalabiška – Ramírez (61. Šisler), trenér: Mucha
Hosté: Rada – Milošević, Ostojić, Jiránek, Podaný – Hanousek, Holík (90. Doudera), Bilovský – Brandner, Djuranović (61. Holenda), Néstor (72. Kušnír), trenér: Hynek
Diváci: 3117
Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Podaný

Liberec - Jihlava 1:3 (1:0)

Branky: 44. Pulkrab – 58. a 72. Dvořák, 80. Ikaunieks
Žluté karty: 53. Potočný, 56. Wiesner, 82. Kerbr – 51. Mara
Domácí: Hladký – Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr – Wiesner, Breite (78. Bosančić), Folprecht, Pilař (78. Bartl) – Pulkrab, Potočný (65. Oscar), trenér: Holoubek
Hosté: Rakovan – Vaculík, Buchta, Štěpánek, Schumacher – Mara – Fulnek (85. Keresteš), Urblík (78. Levin), Dvořák, Zoubele (73. Popović) – Ikaunieks, trenér: Svědík
Diváci: 3902
Rozhodčí: Houdek – Boček, Koval

Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:0 (0:0)

Branky: -
Žluté karty: 26. Valenta, 38. Rada – 4. Fillo, 30. Fleišman, 48. R. Hrubý, 54. Procházka, 65. de Azevedo
Domácí: Polaček – Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka – Jánoš, Rada (59. Magera) – Konaté (72. Přikryl), Valenta, Mareš (82. Fabián) – Ladra, trenér: Weber
Hosté: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman – Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo (76. Granečný) – Poznar (68. Diop), Baroš (90+1. Azatsky), trenér: Páník
Diváci: 4390
Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Fimmel

Sigma Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (0:1)

Branky: 82. Plšek - 14. Jemelka vl.
Žluté karty: -
Domácí: Buchta – Hála, Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (70. Yunis), Houska (60. Texl), Plšek, Kalvach, Falta (84. Moulis) – Řezníček, trenér: Jílek
Hosté: Fryšták – Dostál, Bederka, Hůlka, Švec – Záviška (68. Reiter), Jindřišek, Mašek (85. Kabajev), Hašek, Vaníček – Tetteh (74. Nečas), trenér: Hašek
Diváci: 5206
Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, BlSlovácko - Teplice

Slavia Praha - Plzeň 2:0

Branky: 16. Řezník (vl.), 58. Tecl
Domácí:
Kolář - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Hromada (80. Danny) - Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (87. Kúdela) - Tecl (76. Škoda)
Hosté:
Kozáčik - Havel, Hubník, Řezník, Limberský (77. Kovařík) - Hrošovský, Hořava - Zeman, Čermák (81. Chorý), Kopic - Bakoš (46. Krmenčík)
Rozhodčí:
Franěk - Kubr, Kříž, Hrubeš (video)

Slovácko- Teplice 0:0

Domácí: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek (46. Reinberk) - Machalík, Janošek - Navrátil, Sadílek, Petr (82. Jakub Rezek) - Zajíc (53. Kubala)
Hosté: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Soungole, Kučera - Hora (69. Trubač), Jan Rezek (88. Kodeš), Žitný - Vaněček
Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Wilczek.