Hořké zklamání pro fotbalisty Ústí. Po slibné výhře opět přišel strmý pád a šance na udržení se vzdalují

Pachuť hořké porážky opět museli skousnout fotbalisté z Ústí nad Labem, kteří v prvním nedělním utkání bojovali o holé přežití. Slibný výkon s Vlašimí (2:1) vyzařoval jakési známky naděje, ovšem duel na Žižkově je opět smazal.

Podobně jako HET liga, tak i druhá nejvyšší česká soutěž pomalu míří ke svému konci a týmy bojující o záchranu mají možná poslední příležitost k tomu, aby si zachovaly svou důstojnost tím, že si sáhnou až na dno svých sil v té nejdůležitější části sezony.

Armě se z dlouhodobého hlediska na Žižkově nedaří. Naposledy se jí tam podařilo získat bod před pěti lety a samotná výhra se datuje až k roku 2005. Dnešní duel přeci jen mohl být o něco vyrovnanější, neboť v něm doprovázela fotbalisty Ústí speciální motivace, ovšem než se stihla probudit, domácí vedli 1:0. Za Viktorii Žižkov z hranice pokutového území již v osmé minutě pálil Volek a s trochou štěstí dostal míč za záda brankáře Vaška. Hosty tato branka opařila, a tak se ještě chvíli nechali obléhat, než se zformovali a začali útočit sami. První větší šance přišla až v 23. minutě, když Novotný při průniku do vápna prostrčil míč Richterovi, avšak tomu, než se zorientoval, sebral míč z kopaček gólman Soukup.

Ústí tušilo, že pokud má ze zápasem něco udělat, je potřeba být aktivnější a obětavější. Vyrovnání nakonec přišlo po půl hodině hry, když se Jakubov obtočil ve vápně a poslal míč za záda domácího brankáře. Tento gól nalil hostům čerstvou krev do žil s touhou zvrátit výsledek na svou stranu, avšak jejich snaha nějaké další zakončení nepřinesla. Ba naopak, co si nikdo ze sektoru hostů nepřál, tak se přibližně v 41. minutě ujal iniciativy opět Žižkov a o tři minuty později už pokus Batiojua po střele z bezprostřední blízkosti našel svůj cíl.

Viktorie vstupovala do druhého poločasu s jednogólovým vedením a tento stav se jí nakonec podařilo udržet až do konce zápasu. I navzdory velkým očekáváním jsme nějaké vyšší tempo neviděli, šancí také moc nebylo, až najednou s úderem 70. minuty Ústí pocítilo, jaká je situace, a pokusilo se se stavem něco udělat. Vyrovnání mohlo přijít o dvě minuty později, avšak Novotného pokus dobře zneškodnil brankáře Soukup. Viktoria mohla zahrozit ještě z protiútoku, ale tam podobně jako před chvílí gólman domácích zasahoval i Vašek.

FNL - 25. kolo:

Žižkov - Ústí nad Labem 2:1 (8. Volek, 44. Batioja - 29 Jakubov)
Varnsdorf - Opava 1:2 (24. Durdevic - 44. Kayamba, 51. Puškáč)
Příbram - Vítkovice 2:1 (4. Hlúpik, 50. Slepička - 37. Okleštěk)
České Budějovice - Znojmo 3:2 (28. Čavoš, 38. Novák, 87. Javorek - 32. a 43. Javůrek)
Hradec Králové - Frýdek-Místek 4:0 (32., 45+1 a 80. Krátký, 58. Literák vl.)