Opava si pojistila náskok výhrou s Žižkovem. Příbram a Budějovice ztrácely

Čtyřiadvacáté kolo FNL přineslo ve středu hned celou řadu překvapení. Body ztráceli ti, od kterých by se to podle papírových předpokladů nečekalo. Frýdek-Místek, který bojuje o záchranu ve druhé nejvyšší české soutěži, porazil doma Příbram, jenž si naopak brousí zoubky na postup.

Pardubice doma bez problémů uspěly s Táborskem. Hattrick si v tomto duelu připsal Fousek, který rozhodl o výsledku 3:0 pro východočeský tým. Sokolov uspěl v konfrontaci s Varnsdorfem díky trefám Čermáka a Glasera. Vítkovice zaskočily České Budějovice, když ve druhé půli poslal ostravský tým do vedení Twardzik z penalty a náskok pojistil v závěru Pašek.

Znojmo neuspělo před vlastními fanoušky s Třincem. Hosty poslal do vedení ve 21. minutě Buchvaldek a deset minut na to upravil na konečných 2:0 Ilko. Opava si pojistila první místo v tabulce výhrou s Žižkovem. Mezi střelce se zapsali Kayamba, Kuzmanovič a Puškáč. Ústí nad Labem doma uspělo s Vlašimí 2:1.