Sedmigólovou přestřelku na Anfieldu ovládli Reds, Schick šance nevyužil

Úvodní semifinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a AS Řím mělo grády. Domácí už vedli 5:0, ale nakonec se vlkům dvěma brankami podařilo do odvety vykřesat o něco přijatelnější výsledek.

Zápas byl od úvodních minut v režii Liverpoolu, který se neustále tlačil do zakončení. Ale jako první zahrozili hosté. Střela Kolarova nadělala Kariusovi velké problémy a nakonec se odrazila od brankové konstrukce. Na druhé straně se dvakráte ke střele dostal Mané, ale nejprve svou slabší levou nohou mířil nad a brzy poté silnější pravou pálil ještě mnohem hůř.

Reds to však dlouho nemuselo mrzet, protože na pravé straně se k míči dostal Salah a nikým neatakován zakroutil míč přesně do šibenice. Pár minut před poločasem mohl přidat po rohovém kopu další gól Lovren, ale zcela sám poslal hlavou míč jen do břevna.

Druhé branky se ale fanoušci Liverpoolu před odchodem do kabin ještě dočkali. Ve 45. minutě se po rychlém brejku dvou proti pěti řítili do útoku Salah s Firminem a první jmenovaný poslal míč přes padajícího Alissona do sítě.

Další ránu dostal italský celek brzy po změně stran. Defenziva AS hořela jako papír, čehož po další rychlé akci využili znovu domácí. Salah si naběhl na levé straně za obranu a přesným pasem vybídl ke skórování Maného. A anglický celek stále neměl dost. Vzápětí se rodila další šance, ale míč na Salaha nedoputoval.

V 59. minutě se po přihrávce Kolarova dostal do zakončení střídající Patrik Schick, ale z těžké pozice netrefil branku. Na druhé straně zabránil dalšímu gólu Alisson. Jako na kolotoči si museli připadat hráči Říma, kteří museli v 61. minutě zkousnout další hořkou pilulku. Kolarov na levé straně opět vystoupil, toho využil Salah, obešel Jesuse a před prázdnou branku nahrál Firminovi.

Pátý hřebíček do římské rakve zabušil v 68. minutě opět Firmino, který se prosadil hlavou po rohovém kopu. V tu chvíli měl stejnou bilanci jako Salah, tedy dvou gólů a dvou asistencí. Snížit mohl Patrik Schick, který atakoval odkopávajícího Lovrena, jenž ovšem nasměroval míč pouze na kopačky českého reprezentanta. Balón ale mezi tři tyče neputoval. Další šanci měl bývalý hráč Sparty v 73. minutě, když si naskočil na centr z levé strany, ale Kariuse nezaskočil.

Deset minut před koncem využil zaváhání Lovrena Džeko a tváří v tvář gólmanovi poslal míč neomylně k tyči. Za pár vteřin mohla přijít odpověď, ale Wijnaldum před malým vápnem vůbec netrefil míč. Další náboj dal zápasu v 85. minutě Perotti, když proměnil penaltu za ruku Milnera ve vápně. Je otázkou, jestli hráči borci AS začali hrát až za stavu 0:5, nebo za téhož stavu domácí hrát přestali.

Úvodní semifinálové utkání Ligy mistrů:

Liverpool - AS Řím 5:2 (2:0)

Branky: 36. a 45. Salah, 61. a 69. Firmino, 56. Mané - 81. Džeko, 85. Perotti z pen. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Alexander-Arnold, Lovren, Henderson - Jesus, Fazio. Diváci: 54.000.

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain (18. Wijnaldum), Henderson, Milner - Salah (75. Ings), Firmino (90.+3 Klavan), Mané. Trenér: Klopp.

AS Řím: Alisson - Florenzi, Fazio, Manolas, Jesus (67. Perotti), Kolarov - Ünder (46. Schick), De Rossi (67. Gonalons), Strootman, Nainggolan - Džeko. Trenér: Di Francesco.