City mají titul stejně jako PSG, vestfálské derby pro Schalke

Více než dvanáct let trvající neporazitelnost Arsenalu na hřišti Newcastlu, jehož branku hájil Martin Dúbravka, vzala v neděli za své. Kanonýři sice vedli po trefě Lacazetta, ale ještě do poločasu bylo vyrovnáno a po změně stran straky udeřily podruhé. Manchester City slaví pět kol před koncem mistrovský titul, ke kterému mu pomohla překvapivá porážka United na hřišti West Bromwiche. Ve španělské lize nemělo Atlético Madrid problémy s Levante a vyhrálo 3:0. Po roční pauze se na mistrovský trůn vrací francouzské PSG, které sestřelilo Monaco 7:1 a už nemůže být předstiženo.

Arsenal jen do St. James Parku s velmi bídnou bilancí. V letošním kalendářním roce nezískal ve čtyřech venkovních zápasech ani bod a proti Newcastlu se to chystal změnit. Po Aubameyangově centru pak otevřel skóre Lacazette a vypadalo to nadějně. Pro gabonského reprezentanta šlo o další dílek do statistik. V posledních pěti zápasech totiž pětkrát skóroval a dvakrát asistoval.

Pak ale začali úřadovat domácí. Nejprve se po kombinaci prosadil Perez a v 68. minutě se po zaváhání obrany hostů uvolnil Ritchie a nasměroval domácí za třemi body. Vzápětí to mohlo být o dva, ale Kenedyho tečovaný pokus orazítkoval brankovou konstrukci.

Ve vestfálském derby se radovali hráči Schalke, kteří v Gelsenkirchenu porazili Dortmund 2:0 a v tabulce udrželi druhé místo před Leverkusenem, na který mají k dobru čtyři body. Naopak Borussia zůstává čtvrtá.

Anglická liga - 34. kolo:

Newcastle - Arsenal 2:1 (29. Pérez, 68. Ritchie - 14. Lacazette)

Manchester United - West Bromwich 0:1 (73. Rodriguez).

Španělská liga - 32. kolo:

Eibar - Alavés 0:1 (5. Guidetti)

Atlético Madrid - Levante 3:0 (33. Correa, 48. Griezmann, 77. Torres)

Getafe - Espaňol Barcelona 1:0 (53. Suárez)

Málaga - Real Madrid 1:2 (90.+3 Rolán - 29. Isco, 63. Casemiro).

Francouzská liga - 33. kolo:

Montpellier - Bordeaux 1:3 (88. Skhiri - 9. Braithwaite, 49. Kamano, 78. Meité)

Troyes - Marseille 2:3 (1. Grandsir, 49. Nivet - 11. N'Jie, 75. Mitroglu, 85. Thauvin)

Paris St. Germain - Monako 7:1 (15. a 27. Lo Celso, 20. a 58. Di María, 17. Cavani, 76. vlastní Falcao, 86. Draxler - 38. Rony Lopes).